2.martā – “Nike Riga Run” treniņi Skrundas vidusskolā

29.02.2012.

“Nike Riga Run” treniņi notiks Aizputē un Skrundā,

atsaucoties uz skolu uzaicinājumu

Arvien lielāku popularitāti un skolu interesi iegūst “Nike Riga Run” skolu projekts, kas izveidots pēc “Swedbank” iniciatīvas un ar tās atbalstu. Šonedēļ veselīga dzīvesveida un sporta speciālisti kopā ar basketbola kluba “Latvijas Universitāte” spēlētājiem dosies aizvadīt paraugstundas uz Aizputes novadu, kur pasākumā kopā pulcēsies trīs skolu audzēkņi, kā arī uz Skrundas vidusskolu.

“Nike Riga Run” komanda ir gandarīta, ka skolu projekts ir kļuvis populārs un pašas skolas uzņemas iniciatīvu, zvana un aicina organizēt pie viņiem “Nike Riga Run” treniņus. Arī Aizputes novada sporta entuziasti un izglītības pārstāvji paši vērsās pie projekta organizātoriem ar vēlmi sarīkot sava novada skolēniem sporta pasākumu, kā arī klātienē iepazīties ar “Nike Riga Run” rokasgrāmatu, kuru apņēmušies izmantot ikdienas darbā arī turpmāk.

“Mums patīk sportot un skriet, tāpat arī “Nike Riga Run”, kurā jau pagājušajā gadā piedalījās Aizputes vidusskolas sportiskākie bērni no 4.-6. klasei. Arī šogad domājam veidot komandu, kas brauks uz Rīgu un piedalīsies. Mēģināsim izveidot arī stafetes komandas, kuras sacentīsies skolu ieskaitē, bet galvenais mūsu mērķis ir panākt to, lai bērni un jaunieši no mūsu novada saprot, kāpēc ir vērts sportot, kāpēc vajag skriet, kā to darīt un ko no tā iegūstam,” sacīja Aizputes novada sporta metodiskās apvienības vadītāja Iveta Pūpola.

“Nike Riga Run” komandu uzņems Aizputes sporta centrā “Lejaskurzeme”, kurā pulcēsies bērni un jaunieši no Aizputes vidusskolas, Aizputes pagasta pamatskolas un Kalvenes pamatskolas. Skriešanas treneri Jānis Razgalis, Arnis Ozoliņš un Inese Nagle iepazīstinās ar vingrinājumu programmu, iesaistot bērnus praktiskās nodarbēs, savukārt ar pašu sagatavotiem paraugdemonstrējumiem skolēnus priecēs “Latvijas Universitāte” basketbolisti. Viņi kopā ar pārējiem projektā iesaistītajiem speciālistiem tālāk dosies uz Skrundas vidusskolu, lai arī turienes bērnus un jauniešus informētu par skolas projekta aktualitātēm.

Skolu projekta ietvaros paredzēts viesoties vairāk kā 30 Latvijas skolās pie 7. līdz 12. klases skolēniem, kopumā 14 dažādās Latvijas pilsētās. Praktisko iepazīstināšanu ar “Nike Riga Run” rokasgrāmatā iekļauto treniņu programmu veiks skriešanas treneri Jānis Razgalis, Arnis Ozoliņš un Inese Nagle. Skolēniem tiks organizētas atraktīvas stafetes ar “Swedbank”, kurās tiks izmantots Latvijas Gumijlēcēju kluba inventārs. Sacensības tiks veidotas divās grupās – 7.-9. klasēm un 10.-12. klasēm, ievērojot tādu pašu ieskaites kārtību, kā paredzēts “Nike Riga Run 2012” iekļautajā “Swedbank” skolu stafetē. Katrā komandā piedalīsies pieci zēni un tikpat meitenes, pārējiem esot līdzjutēju lomā. Pasākumu vadīs sporta žurnālists Edgars Barbaks.

“Nike Riga Run” skolu projekts tapis, pateicoties “Swedbank” iniciatīvai, sadarbojoties ar “Nike”, “Sportland”, “Rimi” un Latvijas Olimpisko komiteju. Tā ietvaros izveidota rokasgrāmata sporta skolotājiem ar inovatīvu treniņu programmu, kuru var izmantot sporta stundās, veicinot bērnu un jauniešu vispārējo fizisko sagatavotību. Kā noslēgums paredzēts “Nike Riga Run 2012” sporta labdarības pasākums, kurā skolēni tiks aicināti startēt “Swedbank” skolu stafetē, cīnoties par sportiskākās komandas titulu.

Papildus informācija

“Nike Riga Run” ir vienīgais liela mēroga sporta pasākums Latvijā, kur pilnībā visi ieņēmumi no dalības maksām tiek novirzīti labdarībai – organizācijas “Ziedot.lv” projektam “Mazajām sirsniņām”. Pasākuma sauklis “Palīdzi skrienot!” vislabāk raksturo “Nike Riga Run” ideju: piedaloties palīdzēt sev, rūpējoties par savu veselību, tajā pašā laikā sniedzot atbalstu bērniem, kam liegts kustību prieks. 2010. gadā “Nike Riga Run” savāca 5 540 latu, sniedzot atbalstu astoņiem bērniem, 2011. gadā – 14 383 lati, kas palīdzēja atgūt veselību 14 bērniem.

Plašāka informācija par “Nike Riga Run” gaidāmo pasākumu ir pieejama interneta vietnē www.nikerigarun.lv.
Plašāka informācija par pasākumu
“Nike Riga Run” pasākumu koordinators
Kaspars Jēkabsons
E-pasts: kaspars@sportland.lv
Tālr.: 67511345
Kontaktpersona medijiem
2C Korporatīvās komunikācijas
Konsultante
Līga Brakovska
E-pasts: liga.brakovska@2c.lv
Tālr.: 67280759

Šis ieraksts tika publicēts Ārpusklases un audzināšanas darbs, Sports. Pievienot grāmatzīmēm tā pastāvīgo saiti.