20.janvāris – Barikāžu atceres diena

IMG_3046

20.janvārī Barikāžu atceres diena. Skolas priekšā jau no agra rīta dega piemiņas ugunskurs.

Valsts prezidents V.Zatlers iepriekš aicināja visu skolu skolēnus noskatīties vienlaicīgi tiešraidē dokumentālo filmu DŪMU DEJA DEBESĪM. To mēs arī darījām.

DŪMU DEJA DEBESĪM

Dokumentāla filma. TELEFILMA RĪGA, 1991.
Režisors: Juris Bindars

Scenārija autore: Marina Mariņina.
1991. gada janvāra barikādes – laiks, kad cilvēki no visas Latvijas pulcējās Rīgā sargāt savu valsti. Janvāris tajā gadā gan nebija īsts ziemas mēnesis, vairāk mitrs un drēgns, bez dziļa sniega un liela sala. Tomēr cilvēkiem, kas bija atstājuši savas mājas un tuviniekus, lai kļūtu par sargiem un aizstāvjiem, nācās dienas un naktis pavadīt ārā. Un tad glābiņš ir ugunskurs. Tā Rīgu tajās dienās  sildīja ugunskuri. Rīgas aizstāvjus sildīja arī rīdzinieku rūpes un gādība – bija sagādāta iespēja vairākās vietās tikt zem jumta, atpūsties, sasildīties, dabūt siltu ēdienu. Siltu tēju un pīrādziņus pateicīgie rīdzinieki nesa un deva arī turpat uz barikādēm.
Filma ir stāsts par barikāžu laiku, par cilvēkiem uz barikādēm, par viņu drosmi, apņēmību un izturību. Par ugunskuriem kā dzīvības liesmiņu, par dūmu elpu pār barikādēm – rāma un domīga tā kāpj debesīs, bet vēja pūsmā pārvēršas – kļūst draiska, pārgalvīga…

Informāciju sagatavoja Baiba Eversa

Šis ieraksts tika publicēts Ārpusklases un audzināšanas darbs. Pievienot grāmatzīmēm tā pastāvīgo saiti.