Ciemos uz kuģa “Skrunda”

Komentāri ir izslēgtiCiemos uz kuģa “Skrunda”

28.septembra pēcpusdienā  Skrundas izglītības iestāžu pārstāvjiem bija iespēja apmeklēt patruļkuģi „Skrunda” viņa bāzes vietā Daugavgrīvā.

Ja no rīta, kad skolās notika Olimpiskajai dienai veltītie pasākumi, lija, tad pēcpusdienā visus lutināja saule.

Par kuģi stāstīja tā komanda un krustmāte Nellija Kleinberga. Izrādās, ka ir ne tikai kuģis „Skrunda”, bet pat vesela kuģu klase „Skrunda”. Šīs klases kuģi tiek speciāli būvēti un Latvijā būs 5., pašreiz gatavi 3 – Skrunda, Cēsis, Viesīte. Ir speciāli pielāgoti Baltijas jūrai.

Kuģis izbrauca nelielu līkumu jūrā. Kaut kuģis vizuāli nav liels, tā ātrums ir pieklājīgs. Paredzēts ne tikai militārām misijām, bet arī glābšanas darbiem. Kā notiek šī glābšana jūrā, kuģa komanda demonstrēja ar lelli Oskars, kas sver vairāk kā 100 kg. Klātesošie to visu skatījās  ar lielu interesi.

Bija iespēja apskatīt  mašīntelpu un komandtiltiņu. Visliekāko interesi izraisīja monitors, kurā apskatāmas dažādas jūras kartes. Daudzi brīnījās, ka kuģa stūre ir tik maza.

Kuģa krustmāte apsolīja, ka kādreiz arī skolēni tiks apskatīt kuģi.

Olimpiskā diena

Komentāri ir izslēgtiOlimpiskā diena

Piektdien , 28. septembrī , mūsu skola atbalstīja LOK organizētos valsts mēroga olimpiskās dienas pasākumus . Skrundas novadā tie notika Skrundas domes un sporta darba organizatoru vadībā. Olimpiskā diena sākās ar karoga pacelšanu, skanot olimpiskajai himnai, kam sekoja Skrundas domes priekšsēdētājas Nellijas Kleinbergas uzruna.

Miķeļdienas gadatirgus

Komentāri ir izslēgtiMiķeļdienas gadatirgus

27.septembrī skolas mazo klašu gaitenī ikgadējais  “Miķeļdienas gadatirgus”. Bērni varēja pirkt un pārdot kopā ar vecākiem sarūpētos gardumus, suvenīrus. Tā ir laba pieredze, kā  rīkoties ar naudu, kā plānot savus ienākumus  un izdevumus, kā piesaistīt pircējus tieši sev.