6.b stāsta: ”Latvijā pārstrādā plastmasu un…..taisa karameles!”

Skrundas vidusskolas 6.b klases komanda nolēma atsaukties Baltijā lielākā vides apsaimniekošanas uzņēmuma “Eco Baltia grupa” sadarbībā ar Latvijas Zaļo punktu aicinājumam skolu klases (no 1.-12.klasei) no visas Latvijas pieteikties izzinošam pasākumam otrreizējo izejvielu šķirošanas un pārstrādes rūpnīcās, lai iepazīstinātu skolēnus ar atkritumu apsaimniekošanas dažādiem posmiem, tostarp uzskatāmi parādītu to šķirošanas un pārstrādes procesu, kā arī dalītos aizraujošā stāstā par apkārtējo vidi un iespējām personīgi iesaistīties tās aizsardzībā. Katra pieteiktā komanda piedalījās atjautības spēlē– viktorīnā, tādējādi visa mācību gada laikā sacenšoties starp citām skolām un klasēm. Mācību gada beigās tiks noteikta Latvijas atjautīgākā skolu klase, kura saņems arī patīkamas balvas. Iepazīstoties ar pārstrādes procesu, kļuva mazliet baisi. Atrodoties starp plastmasas atkritumu kalniem, kuri gaida savu kārtu uz pārstrādi, aizdomājāmies, vai tiešām to ir tik daudz? Kā būtu, ja tos nesavāktu un nešķirotu? Cik vēl mētājas grāvjos, mežos, pļavās? Un kas tik tur nemētājas! Šie un vēl daudzi citi jautājumi nodarbināja mūsu prātus atrodoties tur, plastmasas pārstrādes uzņēmumā ”Nordic Plast”, un noteikti turpinās to darīt turpmāk-mājās, skolā, ceļojumos, utt.

Pa ceļam iegriezāmies Jelgavā, Karameļu darbnīcā pēc neliela svētku prieka. Mūs sagaidīja 3 atraktīvi un spēcīgi jaunieši, kuri pastāstīja par darbnīcas dibināšanas laiku un demonstrēja karameļu tapšanas procesu. Kā jau darbnīcā, jāstrādā visiem. Tāpēc tikām pie koši ziliem cimdiņiem un katrs varēja izgatavot karameli sev kārotajā formā. Kad gatava sapņu konfekte, tad kasierīte palīdzēja to iesaiņot svētku noformējumā. Katram pa mazam prieciņam un mazāk atkritumu, ko šķirot un pārstrādāt, vēl 6.b klase un audzinātāja.

Šis ieraksts tika publicēts Klašu aktivitātes. Pievienot grāmatzīmēm tā pastāvīgo saiti.