8.b adaptējas Carnikavā

2.septembrī saules staru pavadīti devāmies uz Carnikavu uzzināt kas ir nēģis, kā to ķer, kāda tam saistība ar šo vietu. Pēc zvejnieku mājas- muzeja apmeklējuma un muzeja vadītājas Olgas stāstījuma, praktiskajām nodarbēm un aktivitātēm bija skaidrs, ka nēģu ķeršana te ir vēsturiski sens rūpals. Šim dzīvniekam bijusi svarīga loma Eiropas mēroga ekonomikā. Savukārt pati Carnikava agrāk bijusi sala un Gauja tecējusi citu ceļu. Bija iespēja apskatīt arī nēģu tačus, laivas un Jūras foto izstādes Eiropas mēroga finālistus. Pēc tam pārgājienā gar Gaujas krastu apguvām gudrības par hidroloģiskajiem urbumiem, ledus spridzināšanu(paldies Jānim Zariņam par video), upju īpatnībām un kāpu veidiem. Aplūkoti tika visi trīs saglabājušiem militārie bunkuri  parkā, Gaujas ieteka un iemēģināts vienīgais  saules paneļu segtais atpūtas sols jūras krastā ar iespēju uzlādēt telefonus. Telefonu baterijas tiešām bija tuvu enerģijas izsīkumam, jo pa vidu visam skolēni piedalījās skolu programmas “Dzīvei gatavs” interaktīvā spēlē mobilajās ierīcēs “Beelievers Cilpo” par dažādiem ilgtspējas aspektiem ar staigāšanas un atjautības elementiem. Tā ir radīta ilgtspējas tēmu izzināšanai jauniešiem no 7. līdz 12.klasei https://labsoflatvia.com/aktuali/spele-beelievers-cilpo , un tiešām saliedē, vieno, atraisa un izglīto.

Informāciju sagatavoja 8.b klases audzinātāja Inese Pickaine.

Šis ieraksts tika publicēts Klašu aktivitātes. Pievienot grāmatzīmēm tā pastāvīgo saiti.