9.a klases skolēni Stokholmā

Š.g.19.-21.aprīlim 11 9.a klases skolēni un audzinātāja devās uz Zviedrijas galvaspilsētu Stokholmu ar kuģi „Tallink”.

Kad bijām iekārtojušies četrvietīgās kajītēs un izpētījuši kuģi, brauciens varēja sākties! Lielākā daļa no mums ar kuģi ceļoja pirmo reizi, bet Dana, Zane un Agnis ar šāda veida kuģiem Stokholmā jau ir bijuši. Agnis jau piekto reizi! Šie skolēni bija tie, kuri pārējiem deva vērtīgus padomus.

Kad bijām pamājuši Rīgai ardievas, noskatījāmies prezentāciju par Stokholmu, izstaigājuši veikaliņus uz kuģa, katrs atrada sev atbilstošu nodarbi- gan skatījās koncertu, gan gāja ciemos pie klasesbiedriem, kuri bija apmetušies citās kajītēs. Gulēšana nevienam nebija ne prātā!

No rīta Stokholma mūs sagaidīja ar lietu un aukstu laiku. Laimīgi bija tie, kuri paņēmuši līdzi cimdus.

Kad veiksmīgi bijām iekāpuši autobusā, braucām apskatīt Vasa muzeju. Vasa ir zviedru kuģis, kurš izgatavots 17.gs. un nogrimis savā 1.braucienā. Pēc 300 gadiem izcelts no ūdens.

Pēc tam devāmies uz Karaļa pili, lai skatītos, kā mainās goda sardze. Izgājām cauri vecpilsētas šaurajām ieliņām. Uzkāpām pa kāpnēm, lai paskatītos, kāda izskatās Stokholma no augšas. Neskatoties uz lietaino laiku, mums visiem Stokholma iepatikās.

Atpakaļ no pilsētas mums ar autobusu bija jātiek uz kuģa. Kad jau bijām nopirkuši biļetes braucienam ar  autobusu, izrādījās, ka autobusa pietura ir ļoti tālu. Zviedrijā biļetes ir derīgas tikai vienu stundu no nopirkšanas laika. Izrādās,  ka ar tām pašām biļetēm var braukt arī ar citiem satiksmes līdzekļiem, arī metro. Vietējie mums ieskaidroja, kur iekāpt, kur izkāpt. Ar metro nokļuvām gandrīz pie paša kuģa piestātnes.

Atpakaļ braucot kuģi pamatīgi šūpoja. Labi, ka bija līdzi zāles pret jūras slimību.

Kad vētra norima, jautrība un dejas turpinājās līdz pieciem no rīta. Daudzi skolēni iemācījās dejot salsu.

Es vēlos pateikt lielu paldies Agnim, kurš praktiski bija mūsu gids labo angļu valodas zināšanu un Stokholmas pārzināšanas dēļ. Brauciens bija izdevies.

9.a kl.audz.Maija Muižarāja, foto Agnis Girvaitis

Šis ieraksts tika publicēts Ārpusklases un audzināšanas darbs. Pievienot grāmatzīmēm tā pastāvīgo saiti.