Apsveicam

PPTP-2016IMG_5557

ZPD_2 ZPD_1

2016. gada 19. martā 11 vidusskolēnu komandas demonstrēja savas inženiertehniskās zināšanas RTU rīkotajā vidusskolēnu zinātniskās pētniecības darbu konkursa «Pasaule pieprasa tehniskos prātus!» finālā. No mūsu skolas tajā piedalījās 12.klases skolniece Anna Lankovska komandā “Masām ir spēks” ar darbu “Ko darīt ar nolietotām autoriepām”.

Konkursa finālam izvirzītajos darbos skolēni meklējuši risinājumus, kā uzlabot apkārtējo vidi un paaugstināt cilvēka dzīves kvalitāti. Piemēram, pētījuši ūdens kvalitāti, nolietotu riepu un stikla pudeļu izmantošanas iespējas, ogļhidrātu satura izmaiņas vīnogās, sensoru izmantošanu šķēršļu noteikšanai, kā arī augstas stiprības betona izgatavošanas metodes. Finālā konkursa dalībniekiem ar pētījumu rezultātiem bija jāiepazīstina žūrija, kā arī jāpierāda savas tehniskās zināšanas eksakto zinātņu testā.
Par uzvaru konkursā cīnījās skolēnu komandas no Rīgas Valsts 2. ģimnāzijas, Rīgas 64. vidusskolas, Rīgas Kultūru vidusskolas, Siguldas Valsts ģimnāzijas, Pumpuru vidusskolas, Talsu Valsts ģimnāzijas, Līvānu 1. vidusskolas, Skrundas vidusskolas un Liepājas 1. ģimnāzijas.

Konkursa uzvarētāji ieguva naudas balvas: 1.vietas ieguvēji – 900 EUR, 2.– 600 EUR un 3.– 300 EUR. Žūrija vērtēja arī katra dalībnieka individuālo sniegumu un izvēlējās vidusskolēnus, kuri uzrādījuši izcilus rezultātus otrās kārtas laikā izpildītajā eksakto zinātņu testā un kuru izstrādātais zinātniskais darbs ieguvis augstu ekspertu vērtējumu.

Info un foto no Rīgas Tehniskās universitātes fotogalerijas

Šis ieraksts tika publicēts Konkursi. Pievienot grāmatzīmēm tā pastāvīgo saiti.