Ceļojums laikā – 6.b nokļūst viduslaikos

Nav komentāru

Vai ticat faktam, ka pārbaudes darbi iedvesmo? Parasti droši vien nē. Bet šoreiz notika tieši tā. Latviešu valodas klausīšanās daļas teksts par Jaunpils pili un mazajiem mūciņiem tik ļoti uzrunāja, ka uz karstām pēdām nolēmām braukt.

Nenožēlojam nevienu mirkli, ko tur pavadījām. Pils atslēgu glabātājas stāstījums un ekskursija lika tiešām aizmirst realitāti. Papildus visi bijām viduslaiku tērpos- meitenes baronešu un zēni mūku kostīmos. Par godu mūsu vizītei šāva lielgabals un bija iespēja piedalīties viduslaiku aktīvajās izklaidēs- sacensībās pils dzirnavās. Šaušana ar loku bija kas īpašs. Rezultātā tikām pie lēdijas Martas un sera Toma Daniela, kuri bija sacensību uzvarētāji. Balvā abi saņēma medaļas no galvenā loku šāvēja. Trīs stundu pasākums beidzās ar viduslaiku maltīti pils tavernā, kas bija ne mazāk interesanta. Bija jāieturas bez galda piederumiem- karotēm, dakšiņām, nažiem…. Visu mutē dabūt varēja tikai ar pirkstiem. Viduslaiku mūzikas un sveču gaismas noskaņās mazgājām rokas rožlapu ūdenī un baudījām viduslaiku maltīti, lai pēc tam ar pozitīvu noskaņu dotos mājup.

Informāciju sagatavoja 6.b klases audzinātāja Inese Pickaine.

Komentāri nav atļauti.