Dzejas dienas Skrundā

No 15.-18.septembrim Skrundā Dzejas dienas.

Skrundas vidusskolas latviešu valodas un literatūras skolotāji visus skolēnus aicināja piedalīties akcijā “Dzeja uz trotuāra”. Katrai klasei bija jāatrod viens Raiņa vai Aspazijas dzejolis un ar krītu uz sporta stadiona skrejeļa jāatstāj šī dzejoļa “pēdas”. Skolotāja Silva Pētersone stāsta:

“Sporta laukuma skrejceļā kā notis uz līnijām satupušas dzejas rindas. Gan mazāk zināmas, gan visiem labi pazīstamas. Rainis šoreiz nedaudz pārspējis savu iedvesmotāju Aspaziju. Ir rindas par māmiņu, lellīti Lolīti, zelta sietiņu un saulīti. Pāris klasēm patīk mākonīšu dejas, citām- ”dancītis” un ”dārgumu”  trauks. Jaunākā klase atgādina, kā jāskaita līdz desmit, bet vecākās klases “apdzejo”mīlestību un sievietes daiļumu.
Savukārt Aspazijas dzejoļi apliecina trauksmi un nemieru. Ar tiem var ”pirkstus apdedzināt”,pārvarēt grūtības, darīt nedarbus, parādīt savu gribu un sastapties ar ” signāluguņiem”. Bet tad jau uzspīd saulīte, nožāvē asaras un samīļo “raudošo”debesi.
Skrejceļš izstaigāts, dzejoļi izlasīti. Dzejas dienas turpinās. Paldies visiem!

16.septembrī  Skrundas bērnu bibliotēkas darbinieces  uz tikšanos ar rakstnieku un kultūras žurnālistu Arno Jundzi  bija  uzaicinājušas vidusskolēnus un 9.klases kopā ar savām skolotājām. Sarunā ar jauniešiem A.Jundze mēģināja atklāt grāmatas lasīšanas vērtību, nedaudz iepazīstināja ar nesen iznākušo grāmatu “Putekļi smilšu pulkstenī”, u.c.

18.septembrī visi interesenti tika aicināti Skrundas pilsētas biblotēkā uz tikšanos ar rakstnieku Jāni Lejiņu un TV režisori Virdžīniju Lejiņu. Tur tika runāts par vēsturi, mūžīgām vētībām.

Šis ieraksts tika publicēts Pasākumi. Pievienot grāmatzīmēm tā pastāvīgo saiti.