Jauniešu Saeimā

2013.gada martā tika reklamēta iespēja piedalīties gadskārtējā Jauniešu Saeimā.

No mūsu skolas kandidēja 9.b klases skolnieces Jolanta Gundega Broka un Sintija Salmina. Par kandidātiem bija jābalso interneta portālā draugiem.lv. Tā kā abas ieguva lielāko balsu skaitu, viņas tika uzaicinātas 26.aprīlī Rīgā uz Jauniešu Saeimu. Piedāvāju interviju ar meitenēm.

-Cik daudz bija topošo deputātu?
-Darbs bija pietuvināts Saeimas darbam, tāpēc uzaicināti bija 100, ieradās 96.
-Kā bija organizēta darba diena?
-Pirmā sēde sākās plkst.10.00. Tā ilga līdz plkst.12.00. Tad devāmies uz komisiju sēdēm. Paēdām pusdienas, sākās Jauniešu Saeimas Prezidija sēde. Tad notika 2.sēde, izsniedza diplomus par aktivitāti Saeimas darbā. Pēc tam bija sarunas ar sponsoriem un deputātiem, kopīgi nofotogrāfējāmies.
-Kādus jautājumus risinājāt?
-Bija jautājumi par veselīgu dzīves veidu, kaitīgiem ieradumiem. Ilgi diskutējām par izglītības sistēmu, lauksaimniecības jautājumiem un ES lietām.
-Vai pieņēmāt arī lēmumus?
-Jā, mūsu pienākums bija izskatīt katru likumprojektu vairākos lasījumos, lai nonāktu pie gala lēmuma.
-Vai šie lēmumi tiks arī realizēti?
-Tie, kurus mēs izvirzījām, tiks skatīti tālāk valsts Saeimā, kur arī pieņems gala lēmumu.
-Kas vadīja Jauniešu Saeimu?
-Mūs vadīja Saeimas priekšsēdētāja Solvita Āboltiņa, kura bija ļoti smaidīga, atsaucīga, darudzīga.
-Kā norisinājās darbs komisijās?
-Jau iepriekš bijām izvēlējušies, kurā komisijā strādāsim.Es, Jolanta, strādāju Izglītības un zinātnes komisijā, bet Sintija- Eiropas lietu komisijā. Sēdes vadīja īstie deputāti, šo komisiju vadītāji, un mēs izvēlējāmies iesniegtos likumprojektus, kurus pēc tam izskatījām Jauniešu Saeimas 2.sēdē.
-Kas Jums abām patika vislabāk šajā darbā?
-Mums patika, ka ir iespēja izteikt savu viedokli un dot savu ieguldījumu mūsu valsts labā. Bez tam mēs izpratām, kā notiek darbs Saeimā un likumu pieņemšana.
-Vai Jūs vēlreiz vēlaties kandidēt uz Jauniešu Saeimu?
-Jā, protams, un mēs to arī darīsim. Citu gadu mēs iesaistīsimies vēl aktīvāk šajā darbā, jo tagad mums ir priekšstats par to.
-Paldies par interviju!

Jolantu un Sintiju intervēja klases audzinātāja Silva Pētersone.

Šis ieraksts tika publicēts Ārpusklases un audzināšanas darbs. Pievienot grāmatzīmēm tā pastāvīgo saiti.