Jaunsargi startē sacensībās Zviedrijā

No 17. līdz 19.augustam Skrundas, Kazdangas un Pāvilostas jaunsargi startēja “Home Guard Combat School” rīkotajās sacensībās, kurās kopumā piedalījās 56 jaunsargu komandas no Zviedrijas, Igaunijas, Lietuvas, Latvijas, Norvēģijas.  Latviju pārstāvēja divas komandas: “Latvija – 1” Niks Tamsons, Mareks Ņikiforovs (Kazdanga), Gints Šulcs, Uvis Kārlis Mūrnieks (Pāvilosta), “Latvija – 2” Madara Šteina, Liāna Ieva Biģele (Kazdanga), Samanta Seņko (Skrunda), Agnese Ģēģere (Pāvilosta). Jaunsargus sacensībām sagatavoja instruktori – K.Rudītis, M.E.Horna.

Jaunsargi uz Zviedriju devās 16.augusta vakarā. Komandas Stokholmā ieradās 17.augustā, visi tika nogādāti sacensību norises vietā– “Home Guard Combat School”. Pēc iekārtošanās teltīs, notika ieroču apmācība. Nākamajā dienā komandas devās uz norādītajiem kontrolpunktiem, lai veiktu uzdevumus– šaušana, biatlons, granātas mešana, attāluma noteikšana, šķēršļu josla, sprinta orientēšanās. Pēdējā dienā jaunsargi trasi sāka ar 2 km orientēšanos, tad jaunsargi savāca ieročus un turpināja trasi ar 5 km orientēšanos kalnainā apvidū. Orientēšanās beidzās pie šautuves, kur jaunsargi šāva uz laiku. Tad sākās pēdējais trases posms– 5 km kross uz finišu. Pēc visu komandu finiša notika noslēguma ceremonija.

A grupa (zēni) – “Latvija – 1” –  9.vieta

B grupa (meitenes) – “Latvija – 2”  – 6.vieta

Informāciju sagatavoja – Skrundas vidusskolas Valsts aizsardzības mācības 12.klases skolniece Samanta Seņko.

Šis ieraksts tika publicēts Jaunsardze, valsts aizsardzības mācība. Pievienot grāmatzīmēm tā pastāvīgo saiti.