Marts 2019 Skrundas vidusskolā

Nav komentāru

Skrundas vidusskolas raksts novada avīzei:

http://www.skrunda.lv/images/userfiles/Avize/SKRUNDAS_novads_2019_aprilis.pdf

Visu rakstu var lasīt šeit:

Godalgotas vietas olimpiādēs un konkursos. 12.klases skolnieces Annija Kliemane un Ance Timbare ieguvušas atzinības rakstus latviešu valodas valsts 45.olimpiādē Rīgā. Skolotāja Jana Kozjura. Ģeogrāfijas valsts 36.olimpiādes 2.posmā starpnovadā Igo Radžabovs (11.kl.) ieguvis atzinību. Skolotājs Juris Levics. Eiropas Savienības dabaszinātņu olimpiādes atlases kārtā strapnovadā Ērikai Uļjanovai (10.kl.)- 1.vieta. Starpnovadu latviešu valodas un literatūras olimpiādē Katrīnai Paulai Barakai (6.b)-atzinība. Skolotāja Jana Kozjura. Starpnovadu sākumskolas matemātikas olimpiādē Brocēnos Marta Hartmane (2.b) ieguvusi 2.vietu, Daniela Ekšteine (3.a)- 3.vietu. Skolotājas Gita Rēdere un Inga Vingre. Skrundas novada vizuālās mākslas olimpiādē 1.vietas savas klašu grupās ieguva Līva Birzniece (6.a), Sebastians Mihaļskis (7.a), Andžela Jankevitča (9.a), Anete Bivbāne (11.kl.). 1.vietu ieguvēji izvirzīti dalībai Kurzemes reģiona olimpiādei Kuldīgā. Skolotāja Agita Dēvica.

Skrundas novada skolēnu skatuves runas konkursā Martai Hartmanei (2.b)- 1.vieta, Keitai Strēlei (2.b)- 2.vieta, Karlīnai Druvaskalnai (4.b)- 2.vieta, Edgaram Folbergam (4.b)- 3.vieta, Džesikai Loginai (8.b)- 1.vieta, Sandijai Gūtmanei (7.a)- 3.vieta, Enijai Rusakovai (2.b), Dzintaram Julianam Šperlingam (3.b)un Alisei Annai Rožkalnei (8.b)- atzinības par piedalīšanos. Konkursam skolēnus sagatavoja skolotājs Aldis Zalgauckis. Skrundas vidusskola ieguvusi atzinības rakstu par izcilu darbu CSDD satiksmes drošības projektos Latvijā. 5.b un 8.a klases saņēmušas pateicības rakstus par dalību konkursā “Zaļais Restarts II”.

Pirmsskolas grupa “Mākonīši” piedalās radošajā konkursā “Es sāku ar sevi Tīrai Latvijai”. Tāpēc š.g. 8.martā pirmsskolas grupa “Mākonīši” aicināja ikvienu interesentu piedalīties meistarklasē, kuras laikā varēja ikdienas t-kreklam dot “otru dzīvi”, pārvēršot to par ikdienā lietojamu maisiņu. Meistarklases mērķis bija motivēt citus bērnus videi draudzīgai rīcībai ikdienā un parādīt, ka ikviens no mums var ietekmēt plastmasas iepirkuma maisiņu patēriņa samazināšanos, tādējādi samazinot apkārtējās vides piesārņojumu ar plastmasas atkritumiem. Meistarklasi ievadīja pirmsskolas grupas “Mākonīši” uzstāšanās, kurā tika atbildēts uz jautājumiem, kāpēc pagatavojām šīs somiņas, kā tas tika darīts un, kāds ir bērnu vēstījums. “Mākonīši” skandēja savu moto- mazi cilvēki tīrākai pasaulei un aicināja sākumskolas bērnus iemācīties pagatavot somiņas, ko lietot plastmasas maisiņu vietā. Visi, kuriem bija šķēres un t-krekls strādāja pēc pirmsskolnieku pamācībām un vingrinājās vienkāršas somiņas gatavošanā. Paldies katram, kurš piedalījās!

Vidusskolēnu komandas piedalījās erudīcijas spēlē “Vides erudīts” un RTU Liepājas filiāles rīkotajās sacensībās “Papīra tilti Liepājā 2”. Skolotāja Inese Pickaine.

Gatavojoties XII Latvijas skolu jaunatnes dziesmu un deju svētkiem, notika Skrundas novada koru skate. Skrundas vidusskolas 5.-8.klašu koris ieguva 1.pakāpes diplomu. Koris izvirzīts 11.aprīlī dalībai 2.kārtā Kurzemes reģiona konkursam Kuldīgā. Diriģente Ligita Meždreija un koncertmeistare Antra Zuntnere.

Sports. Garkalnes novada kausā taekvondo Rēzijai Tīnai Stibai (4.b)- 1.vieta, Markusam Laenko (2.a)- 1.vieta, Karlīnai Druvaskalnai (4.b)- 2.vieta, Alisei Annai Rožkalnei (8.b)- 2.vieta. Treneris Kalvis Saulītis.

Pasākumi un citas aktivitātes. 5.a klases skolēni kopā ar audzinātāju izlēma atbalstīt Liepājas dzīvnieku patversmi. Tika savāktas segas, spilveni, mantiņas un barība. Pavisam kopā 10 kastes ar patversmei vajadzīgām lietām. Skolēni uzzīmēja kaķus un suņus un uzrakstīja mīļus sveicienus, kurus pēc tam uzlīmēja kastēm, kuras sūtīja uz Liepāju. 5.a klase pateicas visām klasēm un ikvienam skrundeniekam, kuri palīdzēja savākt šīs lietas. Ceram, ka dzīvniekiem tas viss noderēs un viņiem būs siltas ķepiņas.

Skrundas kultūras namā notika pasākums, kas bija veltīts Valodas dienai un īpaši Skrundas novada apvidvārdiem. 5.-6.klašu skolēniem uz A4 lapas bija jāuzraksta mīkla, kas izveidota no Skrundas apvidvārdiem, mīklas atminējums un jāuzzīmē. Visvairāk apbalvojumus saņēma 5.a klase, kā arī saldumu maisu un Skrundas pastkartes par īpaši ātru un labu darbu iesniegšanu žūrijai. Paldies bibliotekārēm Ingai un Ligitai par interesantajiem pasākumiem, uz kuriem tiekam aicināti!

5.klases skolēni mājturības un tehnoloģiju stundās izgatavoja pirmsskolas izglītības grupiņai “Mākonīši” rakstītos burtiņus. Laiks mācīties rakstītos burtus, lai sekmīgi uzsāktu mācības skolas 1.klasē!

Svešvalodu skolotājas no 18.marta līdz 22.martam saviem skolēniem organizēja svešvalodu nedēļu, kuras tēma bija “Ūdens”.

25.martā Skrundas vidusskolas skolēni piedalījās Komunistiskā genocīda upuru piemiņas brīdī Skrundas dzelzceļa stacijā pie memoriālā vagona.

Erasmus+. 22.martā, Skrundas vidusskolas Erasmus+ W.A.T.E.R. projekta komanda piedalījās Pasaules ūdens dienas pasākumā, sakopjot Ventas krastus pie Skrundas. Sakopšanas talkā piedalījās visa Skrundas vidusskolas Erasmus+ W.A.T.E.R. projekta komanda pilnā sastāvā– 23 skolēni un 6 pedagogi. Gar abiem Ventas krastiem kopā tika savākti 11 maisi ar plastmasas atkritumiem un 13 maisi ar stiklu un citiem atkritumiem. Palīgā talkotājiem ieradās arī Skrundas domes priekšsēdētāja Loreta Robežniece. Ir tiešām labi pastrādāts, un viena vieta uz mūsu Zemes ir tagad tīrāka un sakoptāka. Pasākums noslēdzās ar desu cepšanu pie Ventas Stegas. Tā kā Pasaules ūdens dienas atzīmēšana ir viena no projekta aktivitātēm, tad arī mūsu projekta partneri no Itālijas, Turcijas, Grieķijas un Portugāles piedalījās līdzīgās akcijās savās pilsētās, padarot apkārtējo vidi sakoptāku. Projekta ietvaros pasaules ūdens dienas svinībās visas dalībvalstis piedalīsies arī nākamajā gadā. Par aktivitāti, ko darīsim visi kopā, vienosimies vien tad, kad būs zināma 2020.gada ūdens dienas tēma.

Vecāku kopsapulce.

Skolas administrācija aicina skolēnu vecākus un citus interesentus š.g. 10.aprīlī plkst.17.00 Skrundas vidusskolas aktu zālē uz vecāku kopsapulci. Pēc vecāku sapulces vecākiem un skolotājiem tiek piedāvāta iespēja noklausīties biedrības “Papardes zieds” lekciju “Ko jaunietim par ķermeni un attiecībām iemāca sociālie tīkli un neiemāca skola un vecāki?”. Pēc lekcijas būs iespēja individuāli tikties ar skolotājiem.

Informāciju sagatavoja Skrundas vidusskolas direktora vietniece Inguna Berga.

Atstāt atbildi

Jums ir jābūt ielogotam lai rakstītu komentāru.