“Karogu dienas” pasākumi

Karogu dienā par neatņemamu sastāvdaļu kļuvušas jauniešu sacensības  “Jaunie Skrundas sargi”. Šogad rekordliels dalībnieku skaits- 48 komandas no gandrīz visa Kurzemes novada, kas tika sadalītas pa klašu grupām. Kopumā jauniešiem bija jāveic 9 pārbaudījumi. Mūsu skolas pāstāvji šeit sevi pierādīja labi.

5.-7.kl.grupā: 1.vieta komandai “Lieliskie”, 2.vieta komandai “Fiksie”, 3.vieta komandai “Mednieki”;

8.-9.kl.grupā Skrundas vidusskolas komandai dalīta 1.vieta ar Vaiņodes vidusskolas komandu.

Pēc sacensībām pie Skrundas pulksteņa teltī skolēnus un pārējos interesentus sagaidīja brīvības cīņu un latviešu strēlnieku formas tērpos ģērbušies vīri. Viņi izrādīja tā laika ekipējumu un sadzīves priekšmetus, atbildēja uz jautājumiem.

Kultūras namā varēja apskatīt Latvijas Vēstures muzeja ceļojošo izstādi ”Mēs, tauta” un klausīties vīru kopas ”Vilki” dziedātās latviešu tautasdziesmas, I pasaules kara latviešu strēlnieku un II pasaules kara latviešu leģionāru dziesmas.

Pēc “Vilku” koncerta, sekojot no kultūras nama svinīgi iznestajam valsts karogam, visi interesenti varēja doties lāpu gājienā pa vietām, kas saistītas ar Skrundas kaujas notikumiem. Lāpu gājiens noslēdzās pie Skrundas kaujas piemiņas akmens ar piemiņas brīdi, kurā tika teiktas svētku uzrunas,  kā arī tika sveikti sacensību ”Jaunie Skrundas sargi” uzvarētāji.

Šis ieraksts tika publicēts Pasākumi. Pievienot grāmatzīmēm tā pastāvīgo saiti.