Skolotājas mācās

5.aprīlī Rīgā notika latviešu valodas un literatūras skolotāju asociācijas rīkots metodiskais seminārs. No mūsu skolas seminārā piedalījās Silva Pētersone un Inese Bartuševica.

Vispirms ekskursijā iepazinām  R.Blaumaņa un J.Rozentāla muzeju, kur apskatījām J.Rozentāla gleznas un slaveno R.Blaumaņa lāčādas kažoku. Rozentāla mākslas skolas audzēkņi par šo kažoku bija radījuši savas skices, izsakot izjūtas par rakstnieku.

Pēc tam tika apskatīts Jugendstila muzejs, kur varējām viesoties 1900.gada Rīgas lepnā dzīvoklī ar vairākām istabām, sadzīves telpām, ļoti dārgiem mākslas priekšmetiem. Gides bija tērpušās atbilstoši tā gadsimta modei.

Pēcpusdienā darbs turpinājās metodiskā seminārā par jaunāko ZA izdoto grāmatu “Ieskats mūsdienu literatūras teorijās”, kuru vadīja pats tās autors, dzejnieks,  Dr.philol. Kārlis Vērdiņš. Skolotāji 4 darba grupās veica autora teksta analīzi no četriem skata punktiem- markstisti, biogrāfisti, formālisti, lasītāji. Pasākums protams beidzās ar Kārļa Vērdiņa autogrāfu saņemšanu,  kā arī pateicību par viņa iepriekš izdoto grāmatu “Bastarda forma”.

Skolotājas atvadījās, lai tiktos 4.maijā I.Ziedoņa dzimšanas dienas pārgājienā un augustā Daugavpils nometnē.

S.Pētersone

Šis ieraksts tika publicēts Pedagogiem. Pievienot grāmatzīmēm tā pastāvīgo saiti.