Skrējiens 9 km garumā

IMG_4137

1991. gada 13. janvāra naktī Padomju armija mēģināja ieņemt Viļņas televīzijas torni, televīzijas ēku un radio. Uzbrukuma laikā bojā gāja ļoti daudz iedzīvotāji. Pieminot kritušos, gadu no gada tiek rīkots skrējiens 9 km garumā, kurš nosaukts par ”Dzīvības un nāves ceļš”.

Šogad, 2017. gada 14. janvārī skrējiens tika rīkots jau 26.reizi. Tajā piedalās karavīri, jaunsargi kā arī parastie iedzīvotāji. Piedalīties tiek aicinātas arī pārējās Baltijas valstis – Latvija, Igaunija. Šogad Latviju pārstāvēja Skrundas un Kazdangas jaunsargi– Kristaps Puķe, Kristaps Kevišs, Undīne Ābele, Niks Tamsons, Mareks Ņikiforovs, Linards Nikolass Ņikiforovs, Ieva Liekmane, Ivo Meiers, Aleksejs Jackevičs, kuri ar lielu prieku un godu veica šo piemiņas skrējienu, kurš sākās kareivju Brāļu kapos un beidzās pie Viļņas televīzijas torņa. Skrējiena beigās katrs saņēma medaļu, jo visi ir uzvarētāji. ”Dzīvības un nāves ceļš” pierāda, ka tauta ir vienota, ka Baltijas valstis ir vienotas. Skrundas un Kazdangas jaunsargi ir lepni, ka godam varēja pārstāvēt Latviju.

Informāciju sagatavoja: Samanta Seņko.

Šis ieraksts tika publicēts Jaunsardze, valsts aizsardzības mācība. Pievienot grāmatzīmēm tā pastāvīgo saiti.