Skrundas, Saldus un Brocēnu novada svešvalodnieki un ģeogrāfi dodas kopīgā pieredzes apmaiņas braucienā uz Vidzemi…

23. un 24.maijā Skrundas vidusskolas svešvalodu skolotājas Irina Fiļipova, Una Blūma un Inese Dabiņa, kā arī ģeogrāfs Juris Levics kopā ar kolēģiem no Saldus un Brocēnu novadiem devās pieredzes apmaiņas braucienā uz Smiltenes vidusskolu un E.Glika Alūksnes valsts ģimnāziju. Abas skolas ir pilotskolas kompetenču projektā „Skola 2030”, abām skolām ir augsti rezultāti centralizētajos eksāmenos un daudz labo prakšu piemēru ikdienas darbā, ar kuriem abas skolas arī dalījās. Vairākas labas idejas noteikti nodosim tālāk mūsu skolas administrācijai apspriešanai.

Tā kā tika veikts ļoti tāls ceļš, tad izmantojām iespēju apskatīt tās puses skaistākās, ievērojamākās un interesantākās vietas. Interesants bija Alūksnes dabas muzejs „Vides Labirints”, kurā iespējams iegūt jaunas zināšanas par dabu atraktīvā, aizraujošā veidā. Apskatījām vienu no lielākajām fluorescento minerāļu kolekcijām Eiropā, kuri dienas gaismā izskatās kā parasti akmeņi, taču neredzamajos ultravioletajos staros iemirdzas visās varavīksnes krāsās. Apskatījām Bībeles muzeju un Alūksnes Ev.Luterisko baznīcu. Pārsteidza tās puses dižie un varenie ozoli. Lai apķertu Glika ozolu vajadzēja 5 cilvēkus, taču, pieglaužoties varenajam dižozolam, bija sajūta, ka enerģijas nu pietiks  eksāmenu cēlienam skolā. Skaists un informācijas bagāts bija stundu garais izbrauciens pa Alūksnes ezeru ar plostu „Kaija”. Mājupceļā piestājām pie Stāmerienas pils, kura pašreiz tiek atjaunota. Izstaigājām pils parku un apskatījām krievu pareizticīgo baznīcu. Pēdējais pieturas punkts bija Raunas Staburags, kurš pēc Daugavas Staburaga appludināšanas ir vienīgais un raksturīgākais šūnakmens veidojums Latvijā.

Paldies mūsu skolas direktora vietniecei mācību darbā Signei Grīnbergai, kura deva iespēju mums visiem četriem doties šajā saturiskajā un interesantajā braucienā!

Paldies kolēģiem no Saldus, kuri mūs aicina ne tikai uz mācību priekšmetu olimpiādēm un konkursiem skolēniem, bet arī uz dažādiem izglītojošiem pasākumiem skolotājiem!

Informāciju sagatavoja Inese Dabiņa

Šis ieraksts tika publicēts Pedagogiem. Pievienot grāmatzīmēm tā pastāvīgo saiti.