Svešvalodu nedēļa Skrundas vidusskolā

Par godu Pasaules ūdens dienai, kura visā pasaulē tika atzīmēta 22.martā, Skrundas vidusskolas svešvalodu skolotājas saviem skolēniem organizēja svešvalodu nedēļu, kuras lielā tēma bija ŪDENS.

Mazie krāsoja zivis un jūras dzīvniekus, zīmēja augļus un dārzeņus, kas satur daudz ūdens, un atspoguļoja ūdeni zīmējumos kā galveno varoni. Lielie meklēja informāciju, kas ir Pasaules ūdens diena un kāpēc tā tiek svinēta. Meklēja interesantus faktus saistībā ar ūdeni. Apkopoja interesantus teicienus un sakāmvārdus par ūdeni. Domāja, kā taupīt ūdeni, uzzināja, kas ir ūdens trūkums un kādas ir tā sekas. Meklēja, kuras ir lielākās ūdens tilpnes angliski runājošās valstīs. Apkopoja  ūdens piesārņošanas veidus un piesārņojuma ietekmi uz vidi. Skolēniem bija iespēja meklēt un iepazīt cilvēkus, kuri veikuši dažādus atklājumus un rūpējušies par ūdens apgādi, taupīšanu un izmantošanu dažādos vēsturiskajos laika posmos. Tika apskatītas arī tādas tēmas kā notekūdeņi, okeānu piesārņojums, piesārņojuma ietekme uz lietus ūdeni. Vidusskolēni pētīja un veidoja prezentācijas par nopietnākām tēmām: zemūdens pilsētas, plūdu ietekme, lietus ūdens, ūdens enerģija, ūdens tvaiki, paisuma un bēguma enerģija. Starppriekšmetu saiknes ietvaros, skolēni veidoja darbus akvarelī vizuālās mākslas stundās.

Teksts: Una Blūma, Inese Dabiņa

Šis ieraksts tika publicēts Mācību darbs. Pievienot grāmatzīmēm tā pastāvīgo saiti.