Zinātnieku nakts

2017.gada 29.septembrī jau divpadsmito reizi Latvijā norisinājās Zinātnieku nakts.

Arī Skrundas vidusskolas skolēni zinātnieku nakts ietvaros iepazina ķīmijas, mikrobioloģijas, veterinārmedicīnas un akvakultūras jomas, zinātniskajā institūtā “BIOR”. Tika dota iespēja iepazīt neparastus mikrobioloģiskos procesus un uzzināt par baktēriju ietekmi uz cilvēku veselību, eksperimentēt ar sensorajām maņām, pārbaudīt savas zināšanas par uztura paradumiem  u.c.   Skolēni varēja piedalīties viktorīnās un eksperimentos, iegūstot jaunas zināšanas.

RTU materiālzinātnes un lietišķās ķīmijas fakultātē varēja vērot un piedalīties eksperimentos. LU Dabaszinātņu akadēmiskajā centrā ģeogrāfijas un zemes zinātņu fakultātes aktivitātēs varēja iepazīties ar tālmēra lietošanu, karšu veidošanu programmās, arī pārbaudīt zināšanas dabas materiālu atpazīšanā un vizuālā izstādē redzēt Zemes iežu un veģetācijas attīstību. Bet LU Botāniskajā dārzā bija iespēja doties ekskursijā palmu mājā,  apskatīt augu mikrostruktūras un doties sajūtu takā.

Zinātnieku nakts ir iespēja redzēt, cik interesanta spēj būt zinātne, iepazīties ar jaunām inovācijām tehnoloģiju jomā un gūt jaunas zināšanas.

Informāciju sagatavoja: Elīza Janvāre un Annija Kliemane

Šis ieraksts tika publicēts Mācību darbs. Pievienot grāmatzīmēm tā pastāvīgo saiti.