Skolas vēsture

Pēc vēstures izpētes datiem dažādi izglītojoši pasākumi Skrundā ir notikuši jau 1799.gadā, bet pirmā skola dibināta 1843.gadā Pārventā Vēlāk tā izveidojās par septiņgadīgo skolu. Tajā par skolotājiem strādāja 1905.gada revolucionārs J.Pumpurs, gleznotājs J.Lauva, kordiriģenta E.Račevska vecāki. Skola, vairākkārt pārbūvēta, kļuva par astoņgadīgo skolu. Savulaik skola nesusi pulkveža O.Kalpaka vārdu, bet pēc otrā pasaules kara tā kļuva par Pumpura vidusskolu. Pateicoties skolotāja A.Opolta iniciatīvai, 1950.gadā tika izveidota pirmā vidusskolas klase. Skolas pirmais direktors bija M.Doniņš, vēlāk V.Priediens.1968.gadā uzbūvēja tagadējo skolas ēku Rīgas– Liepājas šosejas malā, kuras tapšanā liels nopelns bija ilggadējai skolas direktorei O.Vilnītei. Skolā daudzus gadus nostrādāja skolotāji M.Ķergalve, L.Zveja, L.Meļķis, J.Atkauķis, I.Būmerte, I.Jeromanova, V.Kalnkārkle, Dz.Roga.

Skolā ir bagātas kultūras tradīcijas. Darbojas deju kolektīvi, vokālie ansambļi, kori. Jaunieši ar panākumiem piedalās Skolēnu Dziesmu un deju svētkos.

Skolā plašas iespējas nodarboties ar sportu. Darbojas  sporta grupas dažādos sporta veidos. Katru gadu izcīna skolas kausu volejbolā. Sezonā visus aicina pludmales volejbola laukumi. Bijušie skolas audzēkņi A.Šperliņš, A.Krūmiņš, J.Grīnbergs, E.Sebežs, G.Linde, N.Linkevičs ir piedalījušies Eiropas, pasaules ranga sacensībās un ir vairākkārtēji valsts godalgotu vietu ieguvēji volejbolā. Vieglatlēte I.Kožarenoka ir Sidnejas Olimpisko spēļu dalībniece. Lielu atsaucību gūst vieglatlētikas, basketbola nodarbības un trenažieru zāle.

Vairāk par izglītības vēsturiskiem datiem …

Izglītība Skrundā. 18.-20.gs.Pumpura vidusskola

Skola Skrundas muižā