10.klases skolēnu mācību ekskursija

4.oktobrī mēs, 10.klases skolēni, devāmies ekskursijā uz Siguldu.

Vispirms Turaidas pils dārzā noklausījāmies leģendu par Turaidas Rozi un apskatījām viņas kapa vietu. Tad devāmies uz Turaidas pili. Lai sasniegtu šīs pils torņa augstāko stāvu, ir nepieciešama liela izturība, jo līdz tam ved ļoti daudz pakāpienu. Tas bija tā vērts, jo no torņa augšas bija apskatāma brīnišķīga meža panorāma. Aizgājām arī uz Tautasdziesmu parku pils dārzā, kurā bija apskatāmas tēlnieka Induļa Rankas skulptūras.

Vēlak devāmies uz Gūtmaņalu, kas ir vislielākā Baltijas ala. Pēc Gūtmaņalas apskates gājām pastaigāties pa leģendām un teikām apvītām pastaigu takām. Pastaigas laikā varējām aplūkot dažādas alas un iežu atsegumus, kā arī skaistas meža ainavas. Kad maršrutu bijām izstaigājuši, visi jutāmies pārguruši, jo arī šajā ekskursijas vietā bija jāpārvar milzum liels skaits pakāpienu.

Mūsu ekskursijas pēdējā daļā devāmies uz piedzīvojumu parku „Tarzāns”. Daļa no klases pārvarēja sarežģītos, kokos izvietotos šķēršļus trasēs, piemēram, bija jāveic brauciens pa trosi 14 m augstumā ar Māra Štromberga BMX velosipēdu. Citi aplūkoja Gaujas ielejas burvīgo skaistumu, braucot ar krēslu pacēlāju. Adrenalīnu alkstošākie veica lidojumu ar katapultu un džungļu lēcienu.

Mums ekskursija likās aizraujoša, mēs labprāt atkal dotos uz Siguldu.

Teksts: Ance Timbare

Vairāk foto:

Šis ieraksts tika publicēts Klašu aktivitātes. Pievienot grāmatzīmēm tā pastāvīgo saiti.