Aizvadīts Nacionālās bibliotēkas karnevāla gājiens bērniem „Gribu iet uz bibliotēku!”

LNT sižetu skatīt

http://www.tvplay.lv/parraides/lnt/437473      ~20.minūtē

Viss aizsākās tad, kad pagājušajā mācību gadā, skolotājas Silvas Pētersones rosināti, skolēni no 6.b un 8.a  klases rakstīja domrakstu “Kā atmodināt Saulcerīti”. Labākos darbus nosūtījām Latvijas Nacionālajai bibliotēkai. Mācību gada beigās saņēmām uzaicinājumu 20 skolēniem un viņu skolotājām piedalīties 8.septembrī karnevāla gājienā “Gribu iet uz bibliotēku”.

Latvijas Nacionālās bibliotēkas izplatītajā preses relīzē pēc gājiena rakstīts: “Ar krāšņiem tērpiem, atjautīgiem uzdevumiem, jautrām spēlēm un skaistu koncertu  šī gada 8. septembrī, Starptautiskajā rakstpratības dienā, Eiropas kultūras galvaspilsētas programmas ietvaros norisinājās karnevāla gājiens bērniem „Gribu iet uz bibliotēku!”, ko organizēja Latvijas Nacionālā bibliotēka (LNB) un nodibinājums „Rīga 2014”. Karnevāla gājienā piedalījās ap 1500 bērnu no visas Latvijas, kuri devās no Rātslaukuma pāri Akmens tiltam uz Gaismas pili!

Šajā pasākumā bērni demonstrēja pašu veidotus krāšņus karnevāla tērpus par mīļākās grāmatas tēmu, vēroja cirka priekšnesumus, piedalījās Gaismas pils iepazīšanas spēlē, radošajās darbnīcās un citās izzinošās aktivitātēs. Savukārt karnevāla noslēgumā ar īpašu koncertu bērnu priecēja Dzelzs Vilka Jauno Jāņu Orķestris.

„Tradicionāli bērni tiek apkalpoti publiskajās, skolu un bērnu bibliotēkās, taču nacionālajās bibliotēkās šāda prakse nav bieži sastopama. Mēs uz Eiropas un pasaules fona ar Bērnu literatūras centru esam īpašs izņēmums! Šādā veidā vēlamies uzsvērt, ka jaunākās paaudzes apmeklētāji ir gan mūsu nākotnes lasītāji, gan valsts kultūras, izglītības un zinātnes nākotnes pārstāvji! Latvijas Nacionālās bibliotēkas Inaugurācija notika 29. augustā, taču jau kopš 18. janvāra Grāmatu draugu ķēdes mēs ļoti gaidījām šo karnevāla pasākumu, lai atklātu Gaismas pili tieši bērniem un veltītu tam īpašu notikumu,” stāsta LNB direktors Andris Vilks.

„Mēs ielūdzām bērnus no visas Latvijas piedalīties šajā krāšņajā pasākumā. Ar karnevālu Latvijas Nacionālā bibliotēka grib izcelt lasošus, rakstošus, zinātkārus un radošus bērnus kā vērtību un darīt zināmu, ka Gaismas pils ir viņiem atvērta zināšanu ieguvei un personības pilnveidošanai,” pauž LNB Bērnu literatūras centra vadītāja un karnevāla gājiena organizatore Silvija Tretjakova.”

Karnevāla gājiena dalībnieki no Skrundas saka paldies pasākuma organizētājiem un atbalstītājiem. Diena bija izdevusies. Sevišķi priecīga bija 8 a.klases skolniece Alise Dorbe, kura uz Akmens tilta  no LNB Bērnu literatūras centra vadītājas Silvijas Tretjakovas saņēma specbalvu par skaistu Lauvas  tērpu. Viņu pamanīja arī televīzijas kanāla LNT žurnālisti un intervēja, tāpat kā  6.b klases skolēna Kārļa Dureikas atveidoto Blaumaņa Velniņu. Paldies par bibliotēkas līdzi doto spēka maizi katram karnevāla dalībniekam! Tas bija patīkams pārsteigums.

Šis ieraksts tika publicēts Klašu aktivitātes, Pasākumi. Pievienot grāmatzīmēm tā pastāvīgo saiti.