Atskats uz COMENIUS projektā paveikto

“Ceļi uz zaļāku un veselīgāku Eiropu” — šāda ir tēma “Comenius” projektam, kurā iesaistījusies Skrundas vidusskola.  Pagājušā gadā no 20-23.oktobrim no mūsu skolas skolotāja Inese Pickaine bija Vācijā Minhenē uz potenciālo partneru tikšanās vizīti.  Tad arī tapa skaidrs, ka mēs būsim pirmā valsts, kas uzņems pārējos projekta dalībniekus. Un tā šogad no 8.-12.oktobrim mūsu skolā satikās pārstāvji no 6 valstīm – Itālijas (3 skolotāji, 2 skolēni), Kipras (2 kolotāji un 2 skolēni), Spānijas (2 skolotāji un 3 skolēni), Vācijas (2 skolotāji un 2 skolēni), Dānijas (3skolotāji un 2 skolēni), Latvijas (8 skolotāji un 20 skolēni, kam vēlāk pievienojas vēl 4). Ciemiņi skolotāji bija apmetušies Skrundas muižā, skolēni dzīvoja ģimenēs, bet visi katru dienu satikās, lai piedalītos dažādās aktivitātēs.

Sākumā visi savstarpēji iepazinās, prezentēja savas valstis un skolas. Pēc tam nozīmīgs uzdevums bija katras valsts pārstāvju logo prezentācija un labākā izvēlēšanās , ko vēlāk izmantos uz dokumentiem, suvenīriem. Par labāko tika atzīts Kipras pārstāvju logo. Skolotājas Agitas Dēvicas vadībā skolēniem bija iespēja grupās veidot Latvijas nacionālo simbolu instalācijas.

Projekta mērķis vairāk balstās uz vides saglabāšanu nākamajām paaudzēm, tādēļ mēs stāstījām, rādījām kā Latvijā tiek izmantota zaļā enerģija.  Zemnieku saimniecībā “VALTI” tika prezentēta bioloģiskā lauksaimniecība,   mazā hidroelektrostacija, Grobiņas vēja parkā  – vēja enerģija,  Zaļenieku pagasta zemnieku saimniecība “MEŽACĪRUĻI” – kā no govju mēsliem iegūst biogāzi, Tērvetes dabas parkā – mežu daudzveidība, iespēja atpūsties zaļi.

Par projektu var noskatīties sižetu Skrundas TV mājas lapā: http://www.tvskrunda.lv/?id=1324

Ciemiņi aizbrauca, bet projekts nebeidzās. Turpinās dalībnieku aktīva sazināšanās ar interneta palīdzību. Tiek izvērtēts paveiktais un plānotas jaunas aktivitātes.

Nākamā valsts, kas uzņems ciemiņus būs Vācija – 2013.gada  18.-22 marts.

Šis ieraksts tika publicēts Projekti. Pievienot grāmatzīmēm tā pastāvīgo saiti.