Erasmus+ projekta ‘’Sport in nature – health and wealth for future” mobilitātes sanāksme Grieķijā

Šajā vasarā esam projektā aktīvi strādājuši un iepazinuši, kā citās valstīs sporto un rūpējas par savu veselību. No 15. līdz 22.jūnijam Erasmus+ projekta otrās mobilitātes braucienā uz Grieķiju, Krētas pilsētu Heraklionu devās sešas Skrundas vidusskolas skolnieces– Rebeka Bāra, Alise Anna Rožkalne, Keita Āboliņa, Evita Bāriņa, Sabīne Farnaste, Līga Miksone un divas skolotājas– Inese Pickaine un Una Ziņģe.

Projekta mērķis ir iesaistīt jauniešus tradicionālos un netradicionālos sporta veidos, kurus iespējams organizēt dabā un arī iekštelpās, lai veicinātu jauniešu sadarbības un komunikācijas prasmes pēc Covid-19 ierobežojumiem, kā arī iesaistīt aktivitātēs dažādas sabiedriskās organizācijas, aktīvistus, speciālistus, kuri palīdzētu intravertiem jauniešiem iesaistīties sabiedrībā, demonstrējot, ka ir dažādi sporta veidi un katrs var atrast sev piemērotāko.

Mobilitātes sākumā skolēniem un skolotājiem bija iespēja iepazīties ar Heraklionas ievērojamākajām vietām, kur bija sagatavotas iepazīšanās spēles. Evita Bāriņa dalās ar iespaidiem: ”Mans ceļojums uz Grieķiju bija īpašs, jo es nekad neesmu bijusi tik tālu prom no mājām. Man patika karatē, ēst vietējo ēdienu un redzēt Heraklionas arhitektūru, un uzzināt vairāk par tās kultūru un vēsturi. Es ieguvu daudz draugu.” Šajā mobilitātes laikā skolēniem un skolotājiem bija iespēja skatīties Pasaules čempionātu pludmales rokas bumbā junioriem. Līga Miksone stāsta: ”Divas reizes mēs bijām aizbraukuši skatīties rokasbumbas spēli, sākumā es neko no rokasbumbas nesapratu, tagad jau man ir neliels priekštats par to.” Tāpat skolēni un skolotāji piedalījās dažādās sporta spēlēs pludmalē. Rebeka: ”Skaista valsts, draudzīgi, sportiski cilvēki. Palikām skaistā vietā, kurā varējām nodarboties ar dažādām aktivitātēm. Sportojot ne tikai pavadījām laiku ar jauniešiem, bet arī to darījām dabā ar skaistiem skatiem.” Skolēni piedalījās karatē nodarbībā, apguva grieķu tradicionālās dejas, varēja vērot grieķu skolēnu nodarbību skolā un iegūt jaunus draugus.

Kopumā projekts sniedzis vērtīgas zināšanas un jaunu pieredzi visiem projekta dalībniekiem. Sabīnes secinājumi par mobilitāti: ”Piedaloties projektā, es uzzināju daudz ko jaunu par iepriekš nezināmiem sporta veidiem, Krētas salas vēsturi, kā arī piedalījos dažādās sporta aktivitātēs. Protams, arī ieguvu priekšstatu par dabu un cilvēku dzīvesveidiem Grieķijā.” Anna Alise piekrīt, sakot, ka: ”Projekta laikā tika daudz iegūts. Gan draugi, gan atmiņas, arī pieredze. Vairāk iepazinu dažādus sporta veidus, taču ar tādu sporta veidu kā rokasbumba saskāros pirmo reizi, kas arī paplašināja zināšanas sporta veidos.”

Informāciju sagatavoja skolotāja Una Ziņģe.

 

Šis ieraksts tika publicēts Erasmus+ KA210. Pievienot grāmatzīmēm tā pastāvīgo saiti.