Erasmus+ viesošanās Lietuvā

Lietuva_Erasmus1

Pieci Skrundas vidusskolas skolēni no šā gada 22.-28.maijam piedalījās Eiropas Savienības Erasmus+ programmas  Pamatdarbības Nr.2 (KA2) starpskolu stratēģiskās partnerības skolu izglītības sektora projekta “Profession Challenge in Europa-Be the Architect of your Future” mobilitātē Elektrenai pilsētā (Lietuvā). Piedalījās skolēni no sešām valstīm – Latvijas, Bulgārijas, Turcijas, Kipras, Lietuvas un Polijas. No katras valsts bija piecu skolēnu grupa.

Mūsu ceļš sākās 22.maijā pusdienas laikā, kad devāmies ceļā uz Eletktrenai ar minibusu. Ceļā mēs pavadījām aptuveni 4stundas un 30minūtes. Nonākušus Elektrenai, mūs sagaidījā Lietuvas skolēni. Tad mums ierādīja istabas studentu kopmītnē.

Nākamajā rītā ieturējām brokastis un, tad devāmies uz lekciju zāli, kur mums prezentēja Lietuvas darba tirgu. Pēc tā mēs atpūtāmies, tad pienāca laiks diskutēt par to, kam jābūt mūsu CV, pēc šī uzdevuma mēs pārbaudījām savus un citu CV, lai atrastu kļūdas un tās labotu. Pēc tam mums atlikušais vakars bija brīvs sporta nodarbībām.

Nākamās divas dienas mēs braucām ekskursijās uz Trakai un Viļņu. Mēs ar gidu izstaigājām Trakai pili pēc tam devāmies uz kafejnīcu. Tad mums bija brīvais laiks ko katrs varēja pavadīt kā vēlas. Uz vakara pusi devāmies atpakaļ uz Elektrenai.

Nākama diena bija arī ļoti interesanta, jo mēs devāmies uz Viļņu. Mēs apmeklējām Karalisko pili, kur mums mācīja par Renesanses laikmetu, un gids vadāja mūs pa pili. Tad mēs pastaigājāmies, līdz bija laiks iet pusdienās. Pēc kafejnīcas apmeklējuma mēs devāmies pastaigā pa vecpilsētu, bet mūs pārsteidza slikti laika apstākļi. Pēc pastaigas mums bija brīvai laiks, ko mēs pavadījām iepirkšanās biznesa centrā Akropole. Tad mēs atgriezāmies atpakaļ uz Elektrenai. Nākamajā diena mums bija jāprezentē prezentācijas par 1 uzņēmumu no katras valsts. Tajā pašā dienā mēs strādājām virtuvē un gatavojām cepumus. Tad mēs bijām vizītē pie Elektrenai pilsētas mēra. Vēlāk mums bija jāiet profesiju gājienā, reklamējot dažādas profesijas.

http://erasmusplusinternational.over-blog.com/2016/06/mobility-in-lithuania.html

Tā mūsu lieliskajai nedēļai pienāca beigas. Mēs bijām ļoti bēdīgi un negribējām doties prom, bet, kas jādara, tas jādara. Pirms aizbraukšanas Lietuvas mobilitātes organizatori sarīkoja atvadu maltīti. Tas bija laiks, lai vēlreiz parunātos ar jauniegūtajiem draugiem un izteikt pateicību Lietuvas dalībniekiem par interesantajām un dzīvei noderīgajām aktivitātēm šī projekta ietvaros.

Lietuvas mobilitātes grupas vārdā materiālu sagatavoja

Gabriels Solovjevs

Šis ieraksts tika publicēts Erasmus+ 2015.-2017.. Pievienot grāmatzīmēm tā pastāvīgo saiti.