Erasmus+ vizīte Bulgārijā

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Piecas Skrundas vidusskolas skolnieces– Laura, Uva, Alise, Anete, Ieva- no š.g. 24.02. līdz 02.03. piedalījās Eiropas Savienības Erasmus+ programmas Pamatdarbības Nr.2. (KA2) starpskolu stratēģiskās partnerības skolu izglītības sektora projekta ‘’Proffesions Challenge in Europe- Be the Architect of your Future’’ 5.mobilitātē Pernikas pilsētā Bulgārijā. Piedalījās skolēni no 6 valstīm – Latvijas, Lietuvas, Polijas, Turcijas, Bulgārijas un Kipras.
24.02 plkst. 2:30 izbraucām no Skrundas vidusskolas uz Rīgas lidostu un lidojām uz Frankfurti Vācijā. Frankfurtē pārsēdāmies un devāmies tālāk uz Sofiju (Bulgārijas galvaspilsētu). Sofijā mazliet pakavējāmies, jo Uvas koferis tika nozaudēts. Tad devāmies uz Perniku, kur ģimenes mūs sagaidīja un iekārtoja savās mājās uz nedēļu.
Pirmajā dienā apmeklējām Nacionālo vēstures muzeju un 10.gs. klosteri Sofijā. Tā kā laiks bija vēss, atlikušo laiku pavadījām iepazīstot Bulgāru produktus tirdzniecības centrā.

https://www.facebook.com/media/set/?set=a.435171616815552.1073741859.354337224898992&type=1&l=a0246bb89b

Otrajā dienā veidojām kalendāru skolā. Katrai skolēnu grupai bija jānoformē divu mēnešu kalendāra lapas. Mūsu grupa strādāja pie aprīļa un maija lapām, akcentējot raksturīgo šajos mēnešos. Pārējā dienas daļa bija atvēlēta pavadīt kopā ar ģimeni un to iepazīt.
Trešajā dienā bija koncerts Jaunatnes centrā, kur skolēni ar priekšnesumiem sveica katru valsts grupu, izpildot dziesmas šo valstu valodā. Pēc koncerta valstu grupas demonstrēja prezentācijas par sevi, savu skolu un nākotnes profesiju. Veidojām tradicionālās svētku aproces un lelles (Martenitsa), bijām kopīgā launagā restorānā „Sekvoja” un nobaudījām Bulgāru virtuvi, brīvajā laikā kopā ar ģimenēm apmeklējām boulingu.
Ceturtajā dienā devāmies tikties ar Pernikas pilsētas Domes mēru. Pēc tikšanās iepazināmies ar konditorijas izstrādājumu ražotni „Making pastry”, kur uzzinājām, kā gatavo bulgāru saldumus, kurus saņēmām kā dāvanas. Apmeklējām pazemes ogļu raktuvju muzeju. Pēcpusdienā restorānā ‘’Sekvoja’’ bija Hunny Bunny šovs, kurā vērojām un mācījāmies apgūt tradicionālās bulgāru tautas dejas.
Pēdējā dienā devāmies uz piena pārstrādes uzņēmumu Zemenā, kā arī uz 11.gs. celto un līdz mūsdienām saglabāto pareizticīgo klosteri. Vakarā sākām krāmēt koferus un nolēmām uz atvadām pavakariņot kopā ar bulgāru ģimenēm. Sakot paldies par viesmīlību, atvadījāmies no ģimenēm un braucām uz Sofijas lidostu, lai dotos mājup.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Bulgārijas mobilitātes grupas vārdā materiālu sagatavoja:
Anete Bumbiere, Laura Keita Danenberga, Ieva Zute, Alise Dabiņa.

Fotogalerija-Uva Eglīte.

Šis ieraksts tika publicēts Erasmus+ 2015.-2017.. Pievienot grāmatzīmēm tā pastāvīgo saiti.