Erasmus+ vizīte Polijā

Pirmsjāņu nedēļā no 16.-20.jūnijam abas Skrundas vidusskolas angļu valodas skolotājas Una Blūma un Inese Dabiņa devās uz Polijas pilsētu Bydgoszcz, lai piedalītos Eiropas Savienības Erasmus+ programmas Pamatdarbības Nr.2. (KA2) starpskolu stratēģiskās partnerības skolu izglītības sektora projekta ‘’Professional Challenge in Europe – Be the Architect of your Future’’  noslēguma sanāksmē. Projekta dalībvalstu pārstāvji no Kipras, Turcijas, Lietuvas, Bulgārijas, Polijas un Latvijas bija ieradušies, lai neformālā gaisotnē kopīgi izvērtētu projekta norises plusus un mīnusus. Polijas kolēģes bija sagatavojušas interesantu, intensīvu un izglītojošu  programmu. Trīs dienās paralēli darbam, mums bija iespēja iepazīt Bydgoszcz pilsētu, savu prāta asumu pārbaudīt Escape Room (izglābšanās istabā) āķīgajos uzdevumos, iepazīt Gdansku un Sopotu,  aktīvi piedalīties Agates kulinārijas šovā, kā arī izbaudīt Polijas nacionālo virtuvi.

Projekts, kurš sākās 2015.gadā, nu ir veiksmīgi noslēdzies. Ieguvēji ir visi! Apmeklējot 6 valstis, ir iepazīta šo valstu vēsture, kultūra, tradīcijas un izglītības sistēma. Skolēni ar saviem pedagogiem ir piedalījušies radošajās darbnīcās, ķīmijas eksperimentos,  sporta un teātra pasākumos, iepazinuši dažādas profesijas, prezentējuši savas valstis un skolas, apmeklējuši muzejus, dažādus uzņēmumus, devušies interesantās ekskursijās un, protams, ieguvuši  jaunus draugus un uzlabojuši savas angļu valodas prasmes. Gatavojot dažādus mājas darbus, skolēni pilnveidojuši savas zināšanas un prasmes IT jomā, pilnveidojuši saskarsmes kultūru. Šī projekta partneri izteikuši vēlmi atkārtoti sadarboties ar Latviju un Skrundas vidusskolu.

Informāciju sagatavoja angļu valodas skolotājas Una Blūma un Inese Dabiņa.

Foto no skolotāju personīgā arhīva.

Šis ieraksts tika publicēts Erasmus+ 2015.-2017.. Pievienot grāmatzīmēm tā pastāvīgo saiti.