ERASMUS+ W.A.T.E.R. PROJEKTA 1.MOBILITĀTE ITĀLIJĀ, TARANTO PILSĒTĀ

No 11. līdz 17.februārim Skrundas vidusskolas Erasmus+ projekta W.A.T.E.R. komanda atradās 1.mobilitātē Itālijā, Taranto pilsētā. Bez Latvijas komandas mobilitātē piedalījās arī partneri no Turcijas, Portugāles un Grieķijas, bet organizētāji bija projekta dalībnieki no vidusskolas Taranto pilsētā- Liceo Scientifico Statale G. Battaglini.

Lai sasniegtu projekta mērķus, tika organizētas  aktivitātes „Operācija- tīrs ūdens”, „No Airēšanas…līdz Burāšanai” un Itāļu flotes kuģa „Alpino” apmeklējums, kas bez citiem pienākumiem ikdienā veic arī ūdens attīrīšanas un atsāļošanas funkcijas. Daļa no aktivitātēm netika realizētas, jo nebija atbilstošu laika apstākļu. Diemžēl nenotika burāšanas un airēšanas praktiskās nodarbības, jo vētras dēļ pat tika izsludināts dzeltenais brīdinājums, un pusi dienas skola bija slēgta.  Laika apstākļi un itāļu dzīves stils – vienmēr visu kavēt un ne par ko neiespringt nevienā lietā un jautājumā, kā arī viņu haotiskā attieksme pret jebkuru lietu, arī projekta darbu – padarīja šo vizīti par savdabīgu pieredzes braucienu.

Par spīti neparedzētajam aukstuma vilnim skolēniem un skolotājiem tika dota iespēja  apmeklēt Eiropas kultūras galvaspilsētu Materu un brīnišķīgo rūķu namu pilsētiņu Alberobello, kas ir UNESCO pasaules mantojuma sarakstā.

Nākamā mobilitāte notiks Portugālē, pilsētā Loulé no 12.-18.maijam uz kuru dosies 7 skolēni un 3 pedagogi ar cerību uz saulainākiem laika apstākļiem un daudz organizētāku darba procesu.

Informāciju sagatavoja Inese Dabiņa

 

Šis ieraksts tika publicēts Erasmus+ W.A.T.E.R. 2018.-2020.. Pievienot grāmatzīmēm tā pastāvīgo saiti.