Erasmus+ vizīte Latvijā

Šī gada aprīlī Skrundas vidusskolā notika Erasmus+ projekta “Esi savas nākotnes arhitekts” noslēdzošā vizīte, kurā piedalījās 18 skolotāji un 29 skolēni no dažādām valstīm – Polijas, Turcijas, Kipras, Lietuvas un Bulgārijas, kā arī skolēni un skolotāji no Latvijas, kuri piedalās projektā.
Pirmie ciemiņi, Turcijas komanda, ieradās 17.aprīlī, skolēni devās nelielā Skrundas apskatē, bet skolotāji iekārtojās Skrundas muižā. Oficiālajā projekta atklāšanas dienā Skrundā ieradās un iekārtojās pārējās komandas no Lietuvas, Kipras, Bulgārijas un Polijas. Šajā dienā Turcijas komanda sekoja līdzi norisēm skolas dzīvē, kā arī skolēni ar viesģimenēm pēcpusdienā devās ekskursijā uz citām Kurzemes pilsētām.
19.aprīlī notika projekta atklāšana ar direktora uzrunu, koncertu, komandu prezentācijām un mājasdarbu – ķīmijas eksperimentu video- atrādīšanu visiem. Notika arī vizīte pie Skrundas novada priekšsēdētājas Loretas Robežnieces un dažādas interesantas darbnīcas- robotikas nodarbība, roku krēmu, ziepju, keramikas un piespraužu veidošana.
Nākamajā dienā skolēni devās ekskursijā uz Rīgas Tehnisko universitāti, kur varēja ielūkoties zinātnieku, pasniedzēju un studentu ikdienā un gūt iespaidus par zinātnes un tehniskās izglītības attīstību Latvijā, apmeklējot vairākas RTU fakultātes Ķīpsalas studentu pilsētiņā. Pēc šī apmeklējuma projekta dalībieki devās Vecrīgas ekskursijā, uzzinot vairāk par Rīgas skaistajiem, senajiem arhitektūras brīnumiem un to vēsturi.
21.aprīlī dalībnieki dalījās 2 grupās un devās braucienā uz Tukumu. Tur notika darbnīca un ekskursija Pūres šokolādes muzejā un Cinevillas kino pilsētiņā. Pūres šokolādes muzejā pašu gatavoti tika šokolādes saldumi, bet kino pilsētiņā tika veidotas jautras kinofilmiņas un pārbaudīta dalībnieku aktiermeistarība.
Pēdējā visu dalībnieku kopīgajā dienā notika sportiskas aktivitātes, kurās tika mācītas gan latviešu dejas, gan veiktas atjautīgas stafetes. Pēc tām dalībnieki piedalījās vairākās nodarbībās – teātra sportā izspēlēja dažādas etīdes un teātra spēles, kā arī Jauniešu centrā tika apgūtas vai uzlabotas hennas zīmēšanas, make-up un matu veidošanas prasmes.
Pirms viesu aizbraukšanas tika sarīkota ģimenes diena. Skolēni devās ekskursijās vai pavadīja laiku, atklājot jaunas Latvijas kultūras nianses viesiem. Daudzi šajā dienā apmeklēja Kuldīgu, Liepāju vai Ventspili. Tikmēr skolotāji kopīgi šajā dienā viesojās Kuldīgā un viesu mājā “Garīkas”, iepazīstot šitake sēņu audzēšanu.
Visās projekta nodarbībās un ekskursijās skolēniem tika dota iespēja paraudzīties uz profesiju daudzveidību Eiropā un apgūt dažādas prasmes. Bez oficiālajiem projekta pasākumiem un domām par karjeru, brīvajā laikā skolēni apmainījās ar savām prasmēm un pieredzi, daudzi kopīgi gatavoja ēst, citi stāstīja par savām kultūras tradīcijām, paradumiem, svētkiem.
Stāstu, piedzīvojumu un iemaņu no šīs nedēļas katram ir daudz un dažādu, tomēr pozitīvu ieguvumu nākotnei saņēma katrs.
Mēs, projekta dalībnieki, esam pateicīgi par doto iespēju attīstīt dažādas prasmes un gūt pieredzes apmaiņu!

Informāciju sagatavoja Annija Kliemane un Anete Bivbāne.

Šis ieraksts tika publicēts Erasmus+ 2015.-2017.. Pievienot grāmatzīmēm tā pastāvīgo saiti.