Jauno pētnieku forums “Skolēni eksperimentē”

20150314_113137

14.martā Rīgā jau 13 reizi notika jauno vides pētnieku forums ”Skolēni eksperimentē”, ko rīko Valsts izglītības satura centrs sadarbībā ar Bērnu un jauniešu vide izglītības centru „Rīgas Dabaszinību skola” un Latvijas Universitātes Ķīmijas fakultāti. Šogad forums iekļauts lielākā projektā „Burto dabā, vidē, visumā”, kas tiek organizēts XI Latvijas skolu jaunatnes dziesmu un deju svētku ietvaros.
Iespēju piedalīties šajā forumā kopā ar vairāk kā 100 skolēniem no visas Latvijas, kas prezentēja 65 dažādus ar vidi saistītus eksperimentus un pētījumus, ieguva arī Skrundas vidusskolas 4.a klases pētnieki– Skrundas novada konkursa „Skolēni eksperimentē” uzvarētāji– Megija Jurdža, Agnese Belkovska un Klāvs Drulle.
Foruma dalībnieki tika sadalīti 6 darba grupās, un vienlaicīgi šajās grupās prezentēja savus darbus. Vispirms foruma dalībniekiem bija iespēja piedalīties ceļojumā „Brīnumainā zinātne”, kura laikā Ķīmijas fakultātes studenti iepazīstināja skolēnus ar augstskolu un demonstrēja dažādus eksperimentus. Ceļojums bija tā vērts! Pēc tam Megija, Agnese un Klāvs prezentēja savu pētījumu „Mazs kukainīts pa bļodu peld”, vēroja un vērtēja Junmārupes pamatskolas (6.kl.), Jelgavas 5.vidusskolas (1.kl.), Kuldīgas 2.vidusskolas Rendas filiāles (5.kl.), Zantes pamatskolas (6.kl.), Iļģuciema vidusskolas (6.kl.), Līvānu 1.vidusskolas (8.kl.), Ilūkstes Sadraudzības vidusskolas (8.kl.), Pilsrundāles vidusskolas (5.,7.kl.), Lubānas vidusskolas (8.kl.) un Ventspils 1.ģimnāzijas (9.kl.) skolēnu veikto pētījumu un eksperimentu prezentācijas. Jauniešiem netrūka jautājumu kolēģiem. Prezentācijas izvērtās par jauku pieredzes apmaiņu. Ieguvēju bija visi- gan skolēni, gan skolotāji.
No šī foruma atgriezāmies gandarīti – par gūto pieredzi, idejām un jauniem paziņām.

Sk.Egita Kurme

Šis ieraksts tika publicēts Konkursi. Pievienot grāmatzīmēm tā pastāvīgo saiti.