KATRS PILIENS IR VĒRTĪBA

  

2018.gada pavasarī notikušajā video rullīšu konkursā „Katrs piliens ir vērtība” Skrundas vidusskolas skolnieces  Elīza Janvāre, Samanta Lēvalde un Jolanta Aina Stepanoviča ieguva veicināšanas balvu-  lekciju un praktisku nodarbību par ūdens tēmu savā skolā.

27.novembrī uz divu stundu pasākumu pulcējās Skrundas vidusskolas Erasmus+ W.A.T.E.R. projekta dalībnieki, lai izglītotos ūdens jautājumos. Pasākumu vadīja RTU Ūdens pētniecības laboratorijas pētnieks Sandis Dejus, un nodarbības laikā mūsu skolēni noskaidroja atbildes uz visdažādākajiem jautājumiem. Kas ir ūdens? Kāpēc mums vajag ūdeni? Kur rodas ūdens? Cik daudz un kā tiek patērēts ūdens? Cik daudz ūdens patērē Rīga un Skrunda vienā dienā? Cik maksā ūdens? Kā ūdens nonāk līdz mums? Un vēl daudz citu interesantu jautājumu un ieteikumu par ūdens taupīšanu ikdienā.

Nodarbības laikā tika veikts eksperiments, kurā noskaidrojām, cik tīrs ir krāna ūdens skolā un Ventā. Atbildes bija iepriecinošas! Skolā droši varam dzert krāna ūdeni. Visās 5 vietās paņemtie paraugi atbilda labiem rādītājiem. Arī Ventas ūdens ir uzskatāms par tīru, bet dzert gan to nevajadzētu, jo tīrība šoreiz tika noteikta tikai pēc viena parametra-dzidruma.

Nodarbībā gūtās atziņas:

Uz pasaules nav lielāka retuma kā tīrs ūdens.

Ū vitamīns – ūdens ir mūsu svarīgākais vitamīns.

https://www.facebook.com/media/set/?set=a.794707117528665&type=1&l=80945beb5f

https://www.facebook.com/UdensPetniecibasLaboratorija/

https://www.facebook.com/udensparbrivu/

Informāciju sagatavoja Inese Dabiņa

Šis ieraksts tika publicēts Erasmus+ W.A.T.E.R. 2018.-2020.. Pievienot grāmatzīmēm tā pastāvīgo saiti.