Lāčplēša diena

PB110717

Lāčplēša diena skolā aizsākās ar 1.-4.kl.zēnu gadskārtējām sporta sacensībām “Esi kā Lāčplēsis”. Vēlāk ap plkst.10.00 pie skolas piebrauca 2 Hammeri ar uzrakstiem “Latbat”. Ar tiem pie mums atbrauca ciemiņi no Sauzemes spēku 1.kājinieku bataljona 2.kājinieku rotas, ko tautā sauc arī par “Vilkiem”. Puiši uz labās rolas piedurknes nēsā emblēmu ar 2 vilku galvām.

2.kājinieku rotas komandieris ir kaprālis Aivis Mirbahs. Viņš arī ir beidzis mūsu skolu 1996.gadā, 42.izlaidumā. Tādēļ bija īpaši gaidīts mūsu skolā.

Skolas zālē Aivis Mirbahs vecāko klašu audzēkņiem pastāstīja par savu pieredzi misijā Afganistānā. Atbildēja arī uz skolēnu jautājumiem par to, ko ēd un dzer karavīri misijās, par kara gaitu, kas īsti ir “talibi” un cik bīstami viņi ir, vai pats ir bijis ievainots u.t.t.

Sporta stadionā skolēnie bija iespēja apskatīt prettanku ieročus, smago ložmetēju Browning, vieglo ložmetēju, automātisko granātmetēju, dažādus citus šaujamos. Karavīri atļāva  šautenes un granātmetēju uzlikt arī plecā, pistoles izjaukt un salikt, ieskatīties nakts binoklī, uzvilkt mugurā bruņuvesti, uzkabi, ķiveri, uzlikt rāciju un mugursomu. Kopumā viss ekipējums svēra ap 30 kilogramiem. Daļa skolēnu varēja arī pašaut ar peinbola šautenēm mērķos, apbraukt apkārt stadionam Hammerā.

A.Mirbahs līnijā apbalvoja arī sporta spēļu “Esi kā Lāčplēsis” uzvarētājus no 1.un 2.klasēm.

Pēc pasākuma stadionā skolēnu pārstāvji kopā ar direktoru Aināru Zankocski un direktora vietnieci ārpusklases darbā Guntu Folkmani devās nolikt ziedus un aizdedzināt svecītes pie piemiņas akmeņa O.Kalpaka bataljonam skvērā pie kultūras nama, Sila kapos Lāčplēša kara ordeņa kavaliera J.Kroņkalna atdusas vietā un O.Kalpaka memoriālā Airītēs.

Šis ieraksts tika publicēts Ārpusklases un audzināšanas darbs, Pasākumi. Pievienot grāmatzīmēm tā pastāvīgo saiti.