Latvenergo skolēnu erudīcijas konkurss ”eXperiments”

Noskaidroti Latvijas reģionu erudītākie pamatskolu jaunieši.

5pujn1

Ir zināmas 5 zinošākās komandas no katra Latvijas reģiona – Kurzemes, Vidzemes, Zemgales, Latgales un Rīgas, kas sacentīsies Latvenergo erudīcijas konkursa “eXperiments” neklātienes finālā.

Neklātienes fināls ir konkursa izšķirošā kārta, kurā tiks noskaidrota viena erudītākā komanda katrā reģionā, kas iegūs ceļazīmi uz televīzijas spēli LNT tiešraidē maija sākumā, lai aizstāvētu komandas, skolas un reģiona godu visas Latvijas mērogā.

Erudīcijas konkursam ”eXperiments” šogad pieteicās 220 komandas jeb 1320 astoto un devīto klašu skolēni no visas Latvijas, kas vairāk nekā mēnesi aizrautīgi piedalījās „eXperimentālajā izaicinājumā” – pildīja konkurentu izstrādātos uzdevumus un gatavoja cietos riekstus citām komandām, lai iegūtu pēc iespējas vairāk punktu un nodrošinātu vietu sava reģiona zinošāko komandu pieciniekā, kas kvalificējas nākamajām konkursa kārtām. Saviem pretiniekiem komandas sagatavoja teju 300 uzdevumu, kas saistīti ar enerģētiku.

Neklātienes finālā savstarpējā cīņa risināsies reģionu ietvaros no 14. marta līdz 8. aprīlim. Komandām būs jārisina ekspertu sagatavoti āķīgi fizikas uzdevumi, turklāt vēl līdz 31. martam tām ir iespēja izpildīt radošo uzdevumu – izveidot komiksu ar savu redzējumu par to, kāda būs elektrība pēc 20 gadiem.

Par asāko, erudītāko un gaišāko prātu titulu un ceļazīmi uz televīzijas spēli sacentīsies 25 komandas no visas Latvijas.

Kurzemes reģions:

• Māteru Jura Kazdangas pamatskolas komanda „Zibšņi”;
  • Skrundas vidusskolas komanda „X konstante” (komandā skolotāja I.Pickaine un skolēni Antra Akote, Sintija Īvāne, Linda Lasmane, Dāvis Gudermanis, Kristīne Voļhina, Ieva Juzuma);
  • Liepājas Raiņa 6. vidusskolas komanda „Vīreļi”;
  • Rojas vidusskolas komanda „Ģeneratori”;
  • Saldus novada pašvaldības Pampāļu pamatskolas komanda „Elektriskās zivis”.
Šis ieraksts tika publicēts Olimpiādes un konkursi. Pievienot grāmatzīmēm tā pastāvīgo saiti.