Mēs pasākumā “Latvijas karavīrs laikmetu griežos”

7.,8.novembrī Skrundas novadā tika rīkots pasākums “Latvijas karavīrs laikmetu griežos”. Pasākumā aktīvu dalību ņēma arī mūsu skolēni.

7.novembrī 30 skolēni no līdzpārvaldes un jaunsargu pulciņa piedalījās nakts pārgājienā.  Tas bija viens no O.Kalpaka cīņas ceļa posmiem 13,7 km garumā ar 7 kontrolpunktiem. Kopā piedalījās 12 komandas ar  jaunieši no visas Latvijas.

8.novembrī mūsu skolā viesojās ģenerālis Juris Dalbiņš. Viņš jauniešiem nedaudz pastāstīja par sevi,  atbildēja uz jautājumiem un skolai uzdāvināja 2 Kārļa Krēsliņa grāmatas “Gods kalpot Latvijai”.  Pasākumā tika  cildināta arī 5.b klase, kas Rīgas Zoloģiskā dārza akcijā “Zoozīļuks” bija savākuši 101,5 kg zīles.

Plkst. 14.30 skolēni no līdzpārvaldes un jaunsargiem piedalījās   piemiņas koka stādīšanā pie Skrundas evanģēliski luteriskās baznīcas. Pēc tam visi devās uz kultūras namu, kur notika svinīgais pasākums kopā ar karavīru starptautisko misiju dalībniekiem un Ģenerāļu kluba pārstāvjiem. Tika apbalvota eseju konkursa “Tu nāc no šīs zemes, Tu neesi viens, Tu esi viens no…” labākā darba autore 12.klases skolniece Antra Akote (skolotāja Jana Kozjura). Vēl pateicības par esejām saņēma jaunsardzes dalībnieces  Regīna Vimba un Krista Dēvita. Pie balvām tika arī nakts pārgājiena mazākā un vairākas ātrākās komandas.

Pēc pasākuma pie Skrundas kaujas piemiņas akmeņa Svinīgā lāpu- gaismas nodošanas ceremonija Latvijas novadiem.

Šis ieraksts tika publicēts Pasākumi. Pievienot grāmatzīmēm tā pastāvīgo saiti.