Skolas somas pasākumi

Kultūrizglītības programmas „Latvijas skolas soma” ietvaros Skrundas vidusskolas 6.b un 8.b klases skolēniem februārī bija iespēja noskatīties Latvijas Nacionālā teātra izrādi „Bille”. Vizmas Belševicas „Bille” ir autobiogrāfisks darbs. Režisors Valdis Lūriņš izrādē atainojis triloģijas 1.daļu – latviešu dzejnieces bērnību 20.gadsimta 30–jos gados Rīgā. Skolēni, vērojot Daces Bonātes atveidoto Billi, varēja iejusties mazās meitenes pasaulē, vērot ikdienas ainas trūcīgā strādnieku dzīvoklī Rīgā, saskatīt negācijas mazās meitenes ģimenē, novērtēt retās dienas, kad mammucis neraud un tētis nav piedzēries, bet visam pāri – sapnis par Latviju, lepnums par jauno valsti, ticība, ka savām rokām var izdarīt visu. Pēc izrādes noskatīšanās skolēni rakstīja pārdomu darbu un veidoja izrādes afišu.

Savukārt 1.martā 10.-12.klašu skolēni piedalījās alternatīvajā mācību stundā, ko vadīja fonda „Viegli” izveidotās „Ziedoņa klases” pārstāvis. Vidusskolēniem tika dota iespēja iepazīsies ar Imanta Ziedoņa personību un daiļradi neierastā veidā – virtuāli. Nodarbība bija sadalīta 4 posmos, iesaistot jauniešus individuālā un komandas darbā, grupu diskusijās un pašrefleksijā. Nodarbības gaitā skolēni nokļuva virtuālajā I.Ziedoņa muzejā- dzejnieka vasaras mājā Murjāņos, kur bija jāatrisina mājas noslēpums, pētot priekšmetus telpās, iepazīstot mājā piedzīvotos notikumus, izmantojot iepriekš gūtās zināšanas un pielietojot radošo domāšanu. Jaunieši lasīja I.Ziedoņa darbus, iepazina dzejnieka rakstura šķautnes un radīja savu individuālo „pašportretu”.

Informāciju sagatavoja Skrundas vidusskolas latviešu valodas un literatūras skolotāja Jana Kozjura.

Šis ieraksts tika publicēts Latvijas kultūrizglītības programma "Latvijas skolas soma". Pievienot grāmatzīmēm tā pastāvīgo saiti.