SVEŠVALODU NEDĒĻA SKRUNDAS VIDUSSKOLĀ 8.-12. februāris

Slide35

Lielā nedēļas tēma- sakāmvārdi, parunas, idiomas, slavenu cilvēku izteicieni angļu, krievu un vācu valodā. Skolēni no 5.-9. klasei interneta resursos meklēja dažādus interesantus sakāmvārdus, parunas, teicienus svešvalodā. Darbojoties grupās,   sakāmvārdi un to tulkojumi latviešu valodā tika noformēti, un tos var apskatīt 3. stāvā.

Savukārt, vidusskolas klases svešvalodu nedēļas ietvaros veidoja plakātus ar informāciju par konkrētiem mācību priekšmetiem angļu un krievu valodā, iekļaujot priekšmetu skolotāju interesantos izteicienus.

Otrdien, 9.februārī, Skrundas vidusskolā tika organizēts novada angļu valodas burtošanas konkurss „Skrunda Spelling Bee”. Vispārliecinošākā „spellotāja” un konkursa uzvarētāja ir 9.klases skolniece  Anca Timbare. 2. vieta- Rihards Koļesovs, 3.vieta- Kārlis Dureika.

IMG-20160211-WA0000-2-2

Ceturtdien mūsu skolā viesojās Amerikas Savienoto valstu vēstniecības Latvijā pārstāvis, kurš vidusskolēniem lasīja lekciju par Hip-Hop un Repa mūzikas vēsturi, attīstību un nozīmi mūsdienās. Skolēni uzzināja interesantu informāciju par to, kā šis mūzikas veids ietekmējis Amerikas kultūru, mākslu, modi un valodu. Skolēni uzdeva lektoram dažādus jautājumus. Skolēni pasākumu atzina par izdevušos un izteica vēlēšanos vēl kādreiz tādā piedalīties.

Lai mazajiem radītu vēl lielāku interesi par angļu valodu, grāmatu lasīšanu un multfilmu skatīšanos angļu valodā, piektdienas rītā tika organizēts spēļu un dziesmu rīts ar pasakas varoņiem Vinniju Pūku un Trusīti, kā arī 2.-3. klases mācību grāmatas galveno varoni papagaili Nortonu. Bērni izdziedāja stundu laikā mācītās dziesmas, mācījās spēles angļu valodā, fotogrāfējās.

Visas nedēļas garumā arī svešvalodu stundu laikā tika organizētas mazas viktorīnas par dažādām tēmām, lai radītu bērnos un jauniešos vēl lielāku interesi par svešvalodām un to pielietojumu reālā dzīvē.

Krievu valodas stundās 6.klases skolēni veidoja krievu alfabetu, bet 7.klases strādāja pie krievu aforismiem.

Šis ieraksts tika publicēts Mācību darbs. Pievienot grāmatzīmēm tā pastāvīgo saiti.