Svešvalodu nedēļa Skrundas vidusskolā

No 24. līdz 28. novembrim Skrundas vidusskolā tika organizēta svešvalodu nedēļa. Nedēļas garumā tika organizētas dažādas aktivitātes, lai paplašinātu audzēkņu redzesloku par valstīm, kurās angļu, franču un krievu valoda ir oficiālās valsts valodas, kā arī lai veicinātu audzēkņu interesi par svešvalodām, izmantojot spēles, krustvārdu mīklas, viktorīnas un dziesmas.

Angļu valodas skolotāj Inese Dabiņa par savu audzēkņu aktivitātēm stāsta:

“Skolēni gatavoja plakātus, kuros viņi apkopoja savas idejas, ko viņiem nozīmē angļu valoda.

2.a un 2. b klase kopā ar skolotāju gatavoja alfabēta plakātu un mācījās alfabēta dziesmiņu. Mazie krāsoja, grieza, līmēja, rakstīja, dziedāja un dejoja kopā ar alfabēta burtiņiem. Rezultāts sagādāja prieku gan pašiem darba autoriem, gan skolotājai.

5. a un 5. b klase savas zināšanas pārbaudīja komandu sacensībās „Let’s Enjoy English” trešdien, 1. un 2. stundas laikā. Komandas pārbaudīja savas zināšanas vārdu krājumā par skolas lietām, ēdamām lietām, profesijām, laika apstākļiem un gadalaikiem. 5. a klasē uzvarēja Ivo Puriņa komanda „Angry birds”. Komandā startēja Krists Strazds, Marta Miķelsone un Krista Gansone. 5.b klasē uzvarēja Alises Dabiņas komanda „Moustaches”. Komandā Rūta Kozjura, Kate Kronberga un Mārcis Mežiņš.

8. b klase un 9. b klase savas zināšanas par angliski runājošām valstīm pārbaudīja viktorīnā „English Speaking Countries”. 9. b klasē uzvarēja Kārenas Danenbergas komanda. Komandā Līga Ķipste un Sandijs Oļens. 8. b klasē vislabāk veicās Rūtai Lindei un Tomam Rožukalnam.

Šajā mācību gadā 8.b klases meitenes paplašina savas zināšanas par pavārmākslu  Etwinning starptautiskā projektā „Cooking Fans”. Projekta ietvaros kopā ar Somijas, Polijas, Francijas, Grieķijas un Turcijas skolēniem taps pavārgrāmata PowerPoint prezentācijas veidā, kurā tiks apkopotas šo valstu nacionālo ēdienu receptes.

Septiņas meitenes no 5. un 6. klasēm ir atradušas vēstuļu draudzenes Lietuvā, Jonavā. No oktobra mēneša meitenes ir apmainījušās ar divām vēstulēm un sāk gatavot Ziemassvētku apsveikumus!!!

Prieks par radošiem, zinošiem un izdomas bagātiem skolēniem.

Skolotāja Una Blūma piebilst:

“3. a klase veidoja individuāli nelielus zīmējumus par tēmu “My English is…” un krāsoja emociju ķirbīšus.  4.a klase veidoja kopīgu plakātu “English is…”, 8.a un 9.a klase piedalījās viktorīnā “Englich Speaking Cantries”, kurā bija jāatbild uz dažādiem jautājumiem, pirms tam iegaumējot gaitenī izlikto informāciju.”

Par savu skolēnu paveikto svešvalodu nedēļā stāsta franču valodas skolotāja Elīna Putra:

“Mūsu devīze – “Le francais et moi!” (Franču valoda un es!). 10 un 11.klase veidoja plakātu domājot par to, ar ko  katram asocējas Francija, franču valoda un franču kultūra. 12.klase veidoja kolāžu par Francijas simboliem un kultūru.”

Krievu valodas skolotāja Irina Fiļipova:

“Vidusskolēni rakstīja esejas par tēmu “Krievu valoda ir…”. 12.klase vēl veidoja plakātus, kuros izmantoja slavenu cilvēku izteicienus par krievu valodu.”

Šis ieraksts tika publicēts Mācību darbs. Pievienot grāmatzīmēm tā pastāvīgo saiti.