Tiešsaistes ekskursija Getliņu atkritumu poligonā

Skrundas vidusskolas 9.klašu skolēni piedalījās tiešsaistes ekskursijā Getliņu atkritumu poligonā. Vizuāli nepievilcīgā vieta ar aromātu par kuru varēja nojaust tikai pēc stāstījuma, ļāva saprast kā poligonos tiek veikta atkritumu apsaimniekošana un racionāla izmantošana. Noskaidrojās, kas ir bīstamie atkritumi un kāpēc tie tādi ir. Kā apglabā atkritumus un kāpēc, kas ar tiem notiek, bija jautājumi uz kuriem tika saņemtas atbildes. Ekskursijas noslēgumā bija iespēja ielūkoties siltumnīcās, kurās jauno ražu jau briedināja gurķi un tomāti, veikalos atrodami ar Getliņu firmas zīmi. Tiem, kas domā, ka šie augļi aug atkritumos, devītie var apstiprināt, ka tā nav. Tomāti un gurķi izmanto tikai no apglabāto atkritumu sadalīšanās procesa radušos gāzi, kas kā kurināmais sadegot uztur siltumnīcās vajadzīgo temperatūru. Viktorīna ekskursijas noslēgumā pierādīja, ka esam eksperti šajos jautājumos!

Informāciju sagatavoja Inese Pickaine.

Šis ieraksts tika publicēts Erasmus+ 2020.-2022.. Pievienot grāmatzīmēm tā pastāvīgo saiti.