Tikšanās ar Valsts robežsardzes Ventspils pārvaldes pārstāvjiem

IMG_3283

Šodien, 17.februārī, Skrundas vidusskolā ar 11.,12.kl.skolēniem tikās Valsts robežsardzes Ventspils pārvaldes pārstāvji – priekšnieka vietnieks (jūras jautājumos) majors Jānis Laimiņš, vecākā inspektore (pārvaldes priekšnieka palīdze) virsletnante Gunta Grava, apskates un kontroles nodaļas inspektors ierindnieks Valdis Pāvelsons.

Robežsargi ar jauniešiem runājās, rādīja prezentācijas un video materiālus. Izrādās, ka jūras robežas uzraudzībā tiek izmantoti 3 kuģi, 9 kuteri un 1 kuteris uz gaisa spilvena. Kuģu un kuteru uzdevums ir patrulēšana ostās, Baltijas jūrā un Rīgas jūras līcī ar mērķi veikt jūras robežas uzraudzību un kontroli. Valsts robežsardzes kuteri tiek iesaistīti starptautiskajās operācijās. Jūras operāciju koordinācijas centrs Ventspilī koordinē un organizē Valsts robežsardzes kuģošanas līdzekļu darbību deviņās Latvijas Republikas ostās, Baltijas jūrā un Rīgas jūras līcī. Vēl Ventspilī ir Kinoloģijas nodaļa un Apskates un kontroles nodaļa.

Ierindnieks V.Pāvelsons demonstrēja savu ekipējumu un ieročus.

Zēniem interesēja vai robežsardzes ledlauzis Valpas ir lielāks par ledlauzi Varma. Izrādījās, ka ne. Jautāja ierindniekam, vai ekipējumā nav karsti? Atbilde – labāk ir, kad  silti vai  karsti, nekā salst. Pierasts.

Zēniem interesēja arī ieroči, metāla detektors.

B.Eversa

Šis ieraksts tika publicēts Ārpusklases un audzināšanas darbs. Pievienot grāmatzīmēm tā pastāvīgo saiti.