“Valoda vienmēr ir ceļā…”

Piektdien, 21.02., notika Dzimtās valodas dienai veltīts pasākums “Valoda vienmēr ir ceļā…” Konkursā 5.-8. klasēm komandas sacentās dzimtās valodas prasmēs. 1.pieturā “Redzi!” pie skolotājas Silvas Pētersones katrai komandai vajazēja atpazt 5 senus priekšmetus, nosaukt, pastāstīt, kur lieto, un minēt ar tiem saistībā kādus daiļliteratūras darbus. Izrādās, ka senas lietas nosaukt ir grūti, tāpat saprast, ko ar tām darīja.

2.pieturā “Lasi! ” skolotāja Inese Bartuševica 5.-6.klasēm bija sagatavojusi tekstu no K.Skalbes “Kaķīša dzirnavas” un V.Belševicas “Tās dullās Paulīnes dēļ”, kurā bija jāskaidro pasvītrotie vārdi. Interesantākie skaidrojumi- “zem velēnām” (nomiris)- ļoti zemi radi, “kaulainais brūtgāns ar izkapti pār plecu” (nāve)- vienai klasei- zemnieks, otrai- tievs, strādīgs draugs.

3.pieturā “Dzirdi!” skolotāja Jana Kozjura lasīja tekstu un komandām vajadzēja saklausīt, uzrakstīt literārā valodā jauniešu leksiku. Šeit komandām veicās vislabāk.

Skolotājas Maijas Muižarājas erudīcijas uzdevumus čakli veica arī līdzjutēji un pelnīja papildus punktus savai komandai.

Rezultāti:

1.vieta 6.a klasei, 8.b klasei;

2.vieta 6.b klasei, 7.b klasei;

3.vieta 5.a klasei, 7.a klasei;

Atzinība- 5.b klasei, 8. a klasei

Šis ieraksts tika publicēts Konkursi. Pievienot grāmatzīmēm tā pastāvīgo saiti.