Zinātne uz skatuves Skrundas vidusskolas interpretācijā

Mums, Skrundas vidusskolas skolotājām, bija tā iespēja pārstāvēt Latvijas dabaszinātņu skolotājus festivālā Zinātne uz skatuves (Science of Stage) Portugālē, Kaškaišā, (https://sons2019.eu/) šā gada rudenī. Bijām ļoti lepnas, pagodinātas par šo iespēju. Festivāls pulcēja ļoti daudz skolotājus pat no visas pasaules, jo satikām kolēģus gan no Kanādas, gan Kazahstānas un, protams, no visas Eiropas. Esot festivāla zālē, kurā bija ap 240 stendu, sapratām, ka arī mēs esam daļiņa no šī festivāla. Festivāla organizatori bija labi izplānojuši katru darba dienu, kurā varējām gan paši parādīt savu pieredzi, gan arī gūt neizsakāmi daudz interesantu un praktisku ideju savam turpmākajam darbam ar bērniem. Mums arī bija tā iespēja parādīt savu meistarklasi 24 skolotājiem. Mazliet tas prasīja no mums stresiņu un gan angļu, gan krievu valodas prasmes pielietot atbilstoši vajadzībām, bet skolotāji tiešām bija ieinteresēti uzzināt mūsu pieredzi. Starpbrīžos apmeklējām lekcijas un kolēģu stendus, kuriem pēc plāna tajā laikā nebija starpbrīžu, piedalījāmies Bingo spēlē, kur iekļuvām uzvarētāju godā. No rītiem, pirms stendu atvēršanas devāmies un kora mēģinājumiem, lai noslēguma pasākumā uzstātos kopā ar kolēģiem no Vācijas, Itālijas, Francijas, Anglijas, Ukrainas, u.c.
Piedalīšanās festivālā tika papildināta Portugāles tūrisma objektu apskati, kultūras iepazīšanu. Paldies par šo iespēju Skrundas novada pašvaldībai, Skrundas vidusskolai-administrācijai, kolēģiem un skolēniem. Paldies Jelgavas ZRKAC un personīgi Skaidrītei Bukbārdei. Paldies cīņu biedriem Lienei S., Lienei K., Zintim un Daigai par fantastisku pieredzi un kopā pavadīto laiku!

Informāciju sagatavoja Inese Pickaine

Šis ieraksts tika publicēts Pedagogiem. Pievienot grāmatzīmēm tā pastāvīgo saiti.