Ciemos uz kuģa “Skrunda”

28.septembra pēcpusdienā  Skrundas izglītības iestāžu pārstāvjiem bija iespēja apmeklēt patruļkuģi „Skrunda” viņa bāzes vietā Daugavgrīvā.

Ja no rīta, kad skolās notika Olimpiskajai dienai veltītie pasākumi, lija, tad pēcpusdienā visus lutināja saule.

Par kuģi stāstīja tā komanda un krustmāte Nellija Kleinberga. Izrādās, ka ir ne tikai kuģis „Skrunda”, bet pat vesela kuģu klase „Skrunda”. Šīs klases kuģi tiek speciāli būvēti un Latvijā būs 5., pašreiz gatavi 3 – Skrunda, Cēsis, Viesīte. Ir speciāli pielāgoti Baltijas jūrai.

Kuģis izbrauca nelielu līkumu jūrā. Kaut kuģis vizuāli nav liels, tā ātrums ir pieklājīgs. Paredzēts ne tikai militārām misijām, bet arī glābšanas darbiem. Kā notiek šī glābšana jūrā, kuģa komanda demonstrēja ar lelli Oskars, kas sver vairāk kā 100 kg. Klātesošie to visu skatījās  ar lielu interesi.

Bija iespēja apskatīt  mašīntelpu un komandtiltiņu. Visliekāko interesi izraisīja monitors, kurā apskatāmas dažādas jūras kartes. Daudzi brīnījās, ka kuģa stūre ir tik maza.

Kuģa krustmāte apsolīja, ka kādreiz arī skolēni tiks apskatīt kuģi.

Šis ieraksts tika publicēts Pasākumi, Pedagogiem. Pievienot grāmatzīmēm tā pastāvīgo saiti.