Eiropas medus brokastis

Eiropas medus brokastis (European Honey Breakfast) ir sociāli izglītojoša kampaņa, kuru 2007.gadā aizsāka Slovēnijas biškopji, kuras mērķis ir izglītot bērnudārzniekus un skolēnus par bitēm, medu, bišu nozīmi tautsaimniecībā, dodot bērniem bez maksas degustēt, nogaršot medu un citus biškopības produktus. Kā norāda biedrībā, “Eiropas medus brokastis” ir sociāli izglītojoša kampaņa, ko 2007.gadā aizsāka Slovēnijas biškopji, bet 2013.gadā akcijai pievienojās arī Latvijas Biškopības biedrība. Akcija notiek visā Eiropā, bet novembra trešā piektdiena tiek atzīmēta kā “Eiropas Medus brokastis”. Skrundas vidusskolas 7.a, 7.b, 8.a un 9.b klase tās baudīja 13.februārī kopā ar biškopi Jāni Vainovski. Degustējot dažādu ziedu medu un medu ar piedevām – ogām, ingveru, cidonijām, uzzināja kā bites to savāc un sagatavo, ko ēd peri, kas ir trani un ko tie dara, utt. Balsojot par gardāko medu, Skrundas skolēnu favorīts bija ābeļu un plūmju ziedu medus. Paldies Latvijas biškopības biedrībai par gardo un izzinošo pēcpusdienu!

Informāciju sagatavoja Inese Pickaine. Foto: Una Blūma.

 

Šis ieraksts tika publicēts Klašu aktivitātes. Pievienot grāmatzīmēm tā pastāvīgo saiti.