Konkurss “Misija Jūra2030”

https://ej.uz/misija2030_sveiciens no Latvijas Ekonomikas ministres Inetas Indriksones.

Ar šo uzrunu balvas un pateicības rakstus saņēma Skrundas vidusskolas 8.a klases skolēni par iegūto 2.vietu konkursa – Misija Jūra 2030 – ūdens ieguves metožu pētījumā un iegūstot 1.vietu video skatītāju balsojumā. Jāpiebilst, ka lai kvalificētos, bija jāpiedalās vismaz 75 % no klases. 8.a startēja visi! https://nakotnesklase.lv/misija-jura2030/

Savukārt Skrundas vidusskolas  9.b klases jaunieši  pārbaudīja sevi https://nakotnesklase.lv/misija_jura2030_quiz/  zināšanu spēlē 8.-9.klašu grupā iekļūstot starp 10 labākajām klasēm un arī saņemot balvas un pateicības rakstu. Arī šajā konkursā lai kvalificētos bija jāpiedalās vismaz 50% un jāiesūta rezultāta ekrānšāviņš. Arī 9.b startēja visi.

“Misija Jūra 2030” ir daļa no Latvijas valsts tēla stratēģijas, kuru īsteno LIAA. Misijas mērķis ir veicināt Latvijas iesaisti starptautiski aktuālu problēmu risināšanā. Viena no šādām problēmām – tīra ūdens pieejamība. Ar “Misiju Jūra 2030” iestājamies par reģionam nozīmīga resursa – Baltijas jūras – atjaunošanu, radot apstākļus un instrumentus, lai ilgtermiņā novērstu jūras bojāeju, jo Baltijas jūra ir viena no piesārņotākajām jūrām pasaulē. “Misijas Jūra 2030″ specifiskais mērķis ir kļūt par globālo līderi ūdens piesārņojuma monitoringā, nodrošinot pilnīgu piesārņojuma monitoringu, statistiku un datu apstrādi.

Eksperimentu komplekti, kurus skolēni saņems kā balvu par dalību konkursā, sagatavoti trim dažādiem līmeņiem un katrā no tiem ir pieejams aprīkojums trīs dažādu eksperimentu veikšanai. 8. un 9. klašu skolēni veiks ūdens kvalitātes mērījumus, kā arī uzzinās, kā izmantot ūdens enerģiju un elektrolīzes procesā iegūt ūdeņradi. Eksperimentu komplektus izstrādāja VATP, kuram ir nozīmīga pieredze darbā ar skolu jaunatni un biznesa ideju autoriem.

“Eksperimentēšana ir viena no svarīgākajām dabiskā izziņas un mācīšanās procesa sastāvdaļām. Tieši zināšanas, kas gūtas eksperimentējot un caur praktisku pieredzi, novērojumiem, ir tās, kas mūsu prātos nosēžas visdziļāk un aizķeras visilgāk. VATP ir liels prieks, ka varam sniegt savu ieguldījumu, mudinot skolēnus pētīt un iedziļināties dažādos procesos, tādējādi bagātinot savu zināšanu krājumu,” stāsta VATP valdes locekle Ilze Valdmane.

“Misija Jūra 2030” ir daļa no Latvijas valsts tēla stratēģijas, kuru īsteno LIAA. Misijas mērķis ir veicināt Latvijas iesaisti starptautiski aktuālu problēmu risināšanā. Viena no šādām problēmām – tīra ūdens pieejamība. Ar “Misiju Jūra 2030” iestājamies par reģionam nozīmīga resursa – Baltijas jūras – atjaunošanu, radot apstākļus un instrumentus, lai ilgtermiņā novērstu jūras bojāeju, jo Baltijas jūra ir viena no piesārņotākajām jūrām pasaulē. “Misijas Jūra 2030″ specifiskais mērķis ir kļūt par globālo līderi ūdens piesārņojuma monitoringā, nodrošinot pilnīgu piesārņojuma monitoringu, statistiku un datu apstrādi.

Konkursā piedalījās 1176 skolēni no 67 klasēm, bet eksperimentu komplektus kopumā saņems 56 klases visā Latvijā.

Informāciju sagatavoja Inese Pickaine.

Šis ieraksts tika publicēts Konkursi. Pievienot grāmatzīmēm tā pastāvīgo saiti.