Mācību nodarbība

Skrundas vidusskolas 10.klase atsaucās uz piedāvājumu ļoti izzinošai lekcijai ikvienai BJU sadarbības skolai, ko iekļaut mācību stundas plānā 10.-12.klasei sadarbībā ar RTU Vides Aizsardzības un Siltuma Sistēmu institūtu (VASSI). RTU VASSI organizēja mācību nodarbību par enerģijas sistēmu modelēšanu: “Modelēšana. Ieskats nākotnes enerģētikā jeb kā mēs iegūsim un izmantosim enerģiju rīt, pēc 10 gadiem un 2050.gadā.” 1.decembrī, no plkst. 10:00 līdz 11:00  10.-12.klašu skolēnus RTU VASSI pētnieki aicināja visus ieinteresētos vidusskolas skolniekus un viņu skolotājus uz nodarbību, kurā tika pastāstīts par sarežģītu sistēmu (t.sk. energoapgādes) modelēšanu, un to nozīmi mūsdienu pasaulē. Nodarbībā tika parādīts, kā modelēšanas rezultāti ļauj pieņemt pamatotus un zinātnē balstītus ilgtermiņa lēmumus. 10.klase par nodarbību: “Mēs iemācījāmies par modelēšanas pieejām, tie iedalās 2 modeļos- Simulācijas un optimizācijas. Mums bija iespēja apskatīt Times Latvijā modeļa vispārējo struktūru un piedāvājuma blokus, kas tiek izmantoti zaļās enerģētikas attīstībai domājot par nākotnes perspektīvām “.

Informāciju sagatavoja Inese Pickaine.

Šis ieraksts tika publicēts Erasmus+ 2020.-2022.. Pievienot grāmatzīmēm tā pastāvīgo saiti.