11.martā 9.a klases skolēni devās ekskursijā uz Rīgu

Slaids3

Pirmā apskates vieta bija Rīgas Stradiņa universitātes Anatomijas un antropoloģijas institūta muzejs. Muzejā skolēni tika iepazīstināti ar anatomisko, embrioloģisko preparātu un mulāžu kolekcijām. Ekskursijas vadītājs skolēniem stāstīja par cilvēka iekšējiem orgāniem, veselīgu dzīvesveidu.

Tālāk mūsu ceļš veda uz Zaķusalas krastmalu, kur apmeklējām Latvijas televīziju. Televīzijā mūs iepazīstināja ar tehniskajām ierīcēm, kuras tika izmantotas televīzijas darbā tās pirmsākumos. Izstaigājām arī vairākas studijas, kurās tiek filmēti dažādi raidījumi. Redzējām kā top raidījums „Aizliegtais paņēmiens”, kurā piedalīsies Izglītības ministrs Kārlis Šadurskis. Pabijām „Panorāmas” studijā, kurā varējām vērot raidījuma režisora darba telpu. Interesanti bija studijā, kurā filmē raidījumu bērniem „Kas te? Es te!”. Redzējām šī raidījuma rekvizītus, izmēģinājām telpas. Gide mums arī pastāstīja par dažādām karjeras iespējām televīzijā.

Ekskursijas nākamais apskates objekts bija Stūra māja. Okupācijas muzeja projekts „Stūra māja” dod iespēju visplašākajai sabiedrībai iepazīties ar bijušās Valsts drošības komitejas jeb čekas galveno mītni Rīgā. Šeit var apskatīt ieslodzījuma kameras, pagrabus, pastaigas laukumus, pratināmo personu pārvadājamo liftu, kā arī pratināšanas kabinetu. VDK ēka jeb Stūra māja Latvijas okupācijas piecdesmitgadē kļuva par totalitārās varas spilgtāko simbolu, un tā joprojām ir pagājušā – totālo karu, masu represiju un genocīda – gadsimta relikts 21.gadsimta Rīgā.

Ekskursijas noslēgumā apmeklējām izrādi „Reāli sliktie puiši” Dailes teātrī.

Slaids1 Slaids2 Slaids4 Slaids5 Slaids6 Slaids7 Slaids8 Slaids9 Slaids10 Slaids11 Slaids12 Slaids13 Slaids14 Slaids15 Slaids16 Slaids17 Slaids18 Slaids19 Slaids20 Slaids21 Slaids22 Slaids23 Slaids24

Šis ieraksts tika publicēts Klašu aktivitātes. Pievienot grāmatzīmēm tā pastāvīgo saiti.